
Ovo je četvrti poraz košarkaša Zadra u nizu
Zadar je nakon poraza u Jazinama od FMP-a izgubio i u Ljubljani od
Geoplin Slovana. Novi poraz je ostao u znaku broja 5, Zadru je ovo peti poraz u NLB ligi, Geoplinu peta pobjeda, a i razlika je na kraju iznosila pet koševa – 78-73.
Nadajmo se da se i Zadrov niz poraza koji je sada stoji na brojci četiri neće povećati na pet – u utorak u Jazinama gostuje Azavtomaš, u najvažnijoj utakmici u ovom dijelu sezone. Pobjeda se sada nameće kao imperativ, i to ne samo radi prolaska u osminu finala ULEB kupa. Samopouzdanje momčadi i povjerenje javnosti u ovu momčad moglo bi naglo opasti ako se ovaj niz nastavi.
Prvu četvrtinu Zadrani su dobili rezultatom 21-17, a najveći pad doživjeli su u drugoj četvrtini koju su izgubili sa 9 razlike, pa se na odmor otišlo rezultatom 42-37 za domaće. Do početka posljednje dionice Zadar je uspio smanjiti na minus dva, ali do preokreta nije došlo. Slovan je limitirao Zadrane na samo 14 koševa u zadnih deset minuta, i Zadar je upisao svoj peti poraz u Nlb ligi ove sezone. Konačni rezultat bio je 78-73. Slovanu je ovo tek peta pobjeda ove sezone u regionalnoj ligi.
Zadar je u ovoj utakmici imao solidan postotak šuta za dva – 57.6 posto (19/33), šut za tri je bio čak i bolji od Slovanovog (7/ 23 – 30.4%), pa razloge poraza (barem statističke) treba tražiti u samo 4 (Geoplin 10 više) asistencije, 13 izgubljenih lopti i samo 3 osvojene. Takvi podaci sugeriraju na manjak borebenost i timske igre, što nije bila karakteristka Zadra ove sezone, naprotiv.
Prema učinku igrača nije teško zaključiti je podbacila cijela momčad, nitko osim Stallwortha nije bio raspoložen, amerikanac je ubacio 25 poena, šut 8/14, 3 trice, imao je 5 skokova i 2 asistencije, dok ostali igrači nemaju dobre brojke: Brewer je zabio 12, ali uz katastrofalan šut (5-13), Barać je ostao bez poena, Gečevski je odigrao samo 22 minute dok nije napravio peti faul (8 koševa, 7 skokova), Štimac je postigao 8 koševa, Macura 6, Johnson 6, Stipčević 3, Lalić 5.
Kod pobjednika najbolji je bio vetaran De Marco Johnson sa 19 koševa, a uz njega dvoznamenkasti su još bili Clemons 14, Petrov 13 i Modrić koji je postigao 10 koševa.
Geoplin Slovan – Zadar 78-73 (17-21, 25-16, 19-22, 17-14)
Geoplin Slovan: Clemons 14, Vesely, Mlakar, Klobučar, Dragič, Novak 8, Jovanović 3, Šamadan 8, Petrov 13, Johnson 18, Modrić 10, Jokič 4.
KK Zadar: Stallworth 25, Stipčević 3, Barać, Johnson 6, Prostran, Gečevski 8, lalić 5, Macura 6, Štimac 8, Brewer 12.



