Skijanje

Ivica: Odlično mi je krenulo u siječnju

Ivica: Odlično mi je krenulo u siječnju

Na veleslalomu Svjetskog kupa u Adelbodenu Ivica Kostelić je zauzeo odlično peto mjesto nakon izvrsne druge vožnje. Pobjednici su, podsjetimo, bili Svindal i Richard u vremenu 2.25:28, a za njima je Ivica zaostao samo 24 stotinke.

Ovim rezultatom Ivica je u ukupnom poretku Svjetskog kupa došao na treće mjesto sa 404 boda. Nakon utrke Ivica je izjavio:

Moj drugi najbolji veleslalomski rezultat u karijeri. Nakon Alta Badije i drugog mjesta sada sam i u Adelbodenu zauzeo odlično peto mjesto, a to su dvije najbolje i najzahtjevnije veleslalomske staze na svijetu. Nakon prvog laufa i 19. mjesta bio sam u dobroj poziciji i to sam trebao i iskoristiti što mi je i uspjelo. Staza je već popuštala tako da sam doslovno čuo kako “puca”, a i vidljivost je već bila slabija za one iza mene. Sve mi je to išlo u prilog i važno je da sam uspio iskoristiti sve prednosti. Za sutrašnji slalom imam dodatni poticaj. Odlično je krenuo siječanj.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest