
Juninho Pernambucano, 36-godišnji brazilski nogometaš poznat najviše po sjajnom izvođenju slobodnih udaraca, potvrdio je pregovore o prelasku u Vasco da Gamu, klub iz njegove domovine.
Upravo je u tom klubu Juninho igrao od 1995. do 2001. godine, nakon čega je pojačao Lyon. S ”lavovima” je osvojio sedam uzastopnih naslova prvaka, od 2002. do 2008. godine, a 2009. godine prešao je u katarski klub Al-Gharafu, s kojim je već osvojio tri trofeja. No, priznao je kako se njegova avantura u Kataru bliži kraju, te da je u pregovorima s Vasco da Gamom. Naslove brazilskog prvaka s istim je sastavom osvajao 1997. i 2000. godine.
– Onoga dana kada sam napustio Vasco, obećao sam da ću se jednom vratiti. Znam da su mi vrata tog kluba otvorena. U sljedećim tjednima pada odluka – rekao je za Fifa.com.
Ujedno se osvrnuo na svoje brojne pogotke tijekom karijere, koje je postigao iz slobodnih udaraca. Za Lyon je, primjerice, zabio ukupno točno 100 golova, a gotovo polovicu od toga iz ”slobodnjaka”.
– Možda je u pitanju dar koji imam. Mogu dobro šutnuti loptu iz slobodnog udarca, ali mislim da je najvažniji naporni rad. Treniranje pomaže. Moji uspjesi na tom polju su kombinacija rada, voljnog momenta i dobrih trenera koji su me vodili. Tijekom karijere sam puno vježbao izvođenje prekida i to je definitivno puno pomoglo.



