I u ovu sezonu će nogometaši londonskog Arsenala ući s velikim ambicijama, a navijači se napokon nadaju da će velika očekivanja i ispuniti na terenu, odnosno, da će osvojiti neki od trofeja.
Tijekom ljeta se nije previše mijenjala momčad, ali još uvijek postoji šansa za to. Pogotovo je i dalje upitno hoće li Cesc Fabregas i Samir Nasri još jednu godinu predvoditi Arsenal ili će napustiti Emirates stadion.
Od pojačanja koje je klub doveo svakako je najveće 24-godišnji Bjelokščanin Gervinho, napadač koji je dosad nosio dres francuskog prvaka Lillea. Njim je, pak, trener Arsene Wenger doslovno oduševljen. Svakom novom utakmicom sve više.
– Zbilja sam oduševljen njegovim mogućnostima. Najmanje što mogu reći jest da je osvježio našu momčad. Njegov doprinos u igri je ogroman. Igra na obje strane, razumije nogomet i neumoran je. Lijepo je gledati ga u svojoj momčadi – rekao je Wenger nakon što je Arsenal odigrao 2-2 protiv Boca Juniorsa na svom Emirates Cupu.



