Hokej na ledu

SP hokej: Rusi i Kanađani u polufinalu

U polufinalu Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu u Rusiji igrat će Kanada – SAD i Finska – Rusija.

Aktualni prvaci i dvostruki olimpijski pobjednici Kanađani su u najjačem paru četvrtinala deklasirali Švedsku s čak 6-0 (1-0, 3-0, 2-0). Za Kanađane su strijelci bili Scheifele (19), Dumba (27), Marchand (33), Domi (33), Stone (52) i Brassard (54).

Domaćin Rusija je slavila protiv Njemačke 4-1 (0-1,3-0,1-0), iako su Nijemci poveli golom Reimera (6). Ruse su potom u boj za medalje odveli Šipačov (21, 35), Dadonov (28) i Ovječkin (43).

Amerikanci su u uzbudljivom susretu pobijedili Čehe s 2-1 (0-1, 1-0, 0-0/0-0, 1-0) boljim izvođenjem penala, dok je Finska s uvjerljivih 5-1 (1-0, 2-1, 1-0) nadigrala Dance.

U jednom od klasika prvenstva Amerikanci su sretno izbacili Čehe, koji su poveli golom Tomasa Zohorne (15:25), da bi Amerikanci izjednačili preko Austona Matthewsa (21:25). Dokraja regularnog dijela i u produžetku nije bilo golova, pa je pobjednik odlučen raspucavanjem.

Finci su polufinale izborili očekivano preko Danaca. Strijelci su za Fince bili Granlund (15, 59), Koskiranta (22), Laine (39) i Jokinen (58), dok je počasni gol za Dance zabio Eller (32). Fincima je to osma uzastopna pobjeda na ovom prvenstvu.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest