
U trećem kolu skupine Hrvatska sutra (četvrtak) igra protiv Norveške, a utakmica je na rasporedu u 20.10h.
Hrvatska rukometna reprezentacija ostvarila je i drugu pobjedu na Europskom prvenstvu u Srbiji. U Vršcu su izabranici Slavka Goluže savladali Sloveniju 31-29 (16-12).
Ni protiv Slovenaca Hrvati nisu odigrali najsjajnije, imali su problema i u obrani i u napadu, pa je rezultat bio neizvjestan do posljednjih minuta utakmice. Slovenci su pokazali da znaju i mogu igrati, a posebno je Hrvatsku izmorila njihova izuzetno agresivna obrana

Izuzetno uzbudljivo bilo je prvo poluvrijeme utakmice Hrvatske i Slovenije. Iako su Hrvati već u 13. minuti imali ugodnih +4 nakon gola Čupića, Slovenci su uspjeli smanjiti na -1. Opet su potegli Hrvati, te su otišli na 16:12, no “čudna” ih je slovenska obrana pošteno namučila. U drugom su dijelu neumorni Slovenci i dalje insistirali na svojoj agresivnoj obrani te su uspjeli izjednačiti na 20:20, nakon čega je Hrvatska opet morala naporno raditi da dođe do pobjede.
Prvi pogodak utakmice piše Gajić, a u prednosti, uz golove Špilera i Dolenca Slovenija ostaje do 3:2. No tada Duvnjak izjednačuje, a Čupić odlično koristi pogrešku Zormana u napadu i vodi Hrvatsku u prvi plus (4:3).
Do dva pogotka viška mogli su hrvatski rukometaši doći u osmoj minuti, no sedmerac Štrleka pročitao je Škof, kojem je to bila jedna od dvije obrane u prvom poluvremenu. Isključen je potom Buntić, no uz odličnog Čupića, najboljeg hrvatskog strijelca u prvom dijelu (5/5) Hrvatska ipak dolazi do +2 na 6:4.
Dolenec i Špiler drže priključak, no u seriji od tri gola Hrvati dolaze do prednosti od četiri gola (10:6). No, i Slovenci znaju povezati dva gola, pokazuju to Gajić i Miklavčič, a uzvraćaju Čupić o Buntić te je Hrvatska opet na istome.
No, u 23. minuti, hrvatska izabrana vrsta ulazi u “crnu minutu”, a uz odličnu, agresivnu i nepopustljivu obranu Slovenija dolazi do 12:13. Lacković zatim prekida sušu golova iz teške pozicije, Alilović brani, a Lac se odužuje još jednim golom. Na 16:12 poluvrijeme završava Vori.

U drugom poluvremenu međutim bez dobrih vijesti po Hrvate. Odmah je isključen Vori pa iako Lacković postiže gol za 17:12, Slovenci hvataju zalet i preko Gajića te Žvižeja opet se opasno približavaju na -2, a onda Žvižej u simultanki s Hrvatima dovodi svoju reprezentaciju do svega gol zaostatka (19:18).
Nakon isključenja na svakoj strani, Alilović je odličan pred svojom mrežom i brani penal, pa Čupić ima prostora dići Hrvatsku na dva pogotka viška. No, štafetu od Žvižeja preuzima Gajić i uz dva gola za redom izjednačuje (20:20), po prvi puta nakon 3:3.
Zahvaljujući Aliloviću i Kopljaru, nije dugo ostalo na po Hrvate neugodnom izjednačenju, a kad se sa Slovencima poigrao i Balić, odlazi se na 24:22. Malo se potom Hrvatima osmjehnula i sreća te je Slovenija ostala s igračem manje, a Lacković pogađa za 26:23.
U zadnje četiri minute Hrvatska ulazi s tri gola prednosti, a Horvat uspijeva izboriti sedmerac, kojeg Čupić međutim ne uspijeva realizirati. Lacković diže na +4 odmah potom, a Balić matira Škofa i drži Hrvatsku u tom razmaku.
No, zadnja je riječ pripala Slovencima, iako je Alilović obranio pokušaj kontre Dolenca, Žvižej s dva gola smanjuje na konačnih 31:29.



