Tehnološke tvrtke dominiraju među svjetskim brandovima

Tvrtka Interbrand objavila je novu listu najvrednijih svjetskih prepoznatljivih tržišnih imena (brand) na kojoj su opet na vodećim pozicijama Apple, Google, Microsoft i IBM.

Apple, na prvom mjestu, i Google kao drugi, već su treću godinu u nizu najvrednija tržišna imena na Interbrandovoj listi. Od tehnoloških tvrtki slijede Microsoft (4.), IBM (5.), Samsung (7.), Amazon (10.), Intel (14.), Cisco (15.), Oracle (16.), HP (18.) i Facebook (23.).

Sveukupno među 100 najvrednijih tržišnih imena tehnološke tvrtke drže 28 mjesta, a njihova vrijednost je veća od jedne trećine ukupne vrijednosti prvih 100 tržišnih imena.

Posebno se ističe Facebook, čija vrijednost je u proteklih godinu dana porasla 54%, te je na listi skočio s 29. na 23. mjesto.

Među vodećih 100 po prvi put su ušli i PayPal i Lenovo, koji je ujedno i drugi kineski proizvođač, nakon Huaweia, koji se uspio probiti na tu listu.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest