Mobiteli
Jeftino do 3G mobilne komunikacije
Model G502 naslijedit će seriju K6xx
Odličan omjer cijene i mogućnosti ovog Sony Ericssonova mobilnog telefona privući će pažnju mnogih korisnika u potrazi za 3G uređajem.
Sony Ericsson je uveo nov sustav označavanja mobilnih telefona pri čemu su mobiteli opće prakse sa istaknutim internetskim funkcijama dobili slovo G u oznaci. Serija je poznatija po modelima visoke klase G700 i G900, ali nama se na testu našao cijenom daleko prihvatljiviji model G502.
Model G502 naslijedit će seriju K6xx, točnije modele K610 i nešto novijeg K660. Već smo prije navikli da dizajn te klase mobitela ne nudi ništa revolucionarno, ti uređaji su skloni uravnoteženim i manje-više funcionalnim oblicima - slučaj je to i sa G502. Na prvi pogled tipkovnica ima neobično spojene tipke protiv sve dosadašnje logike, ali one odlično reagiraju na pritisak i već nakon pet minuta korisniku neće biti važno koja je tipka kako spojena vizualno. Koristit će ih kao da su zasebne jer površine osjetljive na pritisak sasvim dovoljno udaljene jedna od druge. Svidio nam se pomalo gumasti osjećaj na tipkama koji ne dopušta sklizanje prstiju.
Kućište je dimenzija koje će zadovoljiti korisnike sklone manjim i lakšim telefonima, lako prenosivim u džepovima, ali i one koji traže funkcionalnost. Bez obzira na manje kućište tipkovnica i ekran su zadovoljavajućih dimenzije. Ekran ima razlučivost 240 x 320 piksela, ali s dijagonalom od dva inča ga se lakše čita nego ekran iste razlučivosti na modelu K660i. Na jarkom svjetlu i suncu čitljivost će donekle opasti, ali neće nestati.
Zadnja stranica mobilnog telefona je od dosta tanke plastike i odaje dojam daleko manje čvrstog telefona. Kako se radi o poklopcu koji je lako zamjenjiv čak ni u slučaju najgoreg telefon neće zahtijevati intervenciju servisa. Na poleđini se nalazi i objektiv digitalnog fotoaparata koji broji 2 milijuna piksela. Radi se o sasvim prosječnom fotoaparatu po mjerilima za fotoaparate koji se ugrađuju u mobitele. S obzirom na namjenu mobilnog telefona ugradnja takvog fotoaparata mu se ne može zamjeriti.
Internetski preglednik u telefonu funkcionira zadovoljavajuće, nešto brže nego na starijim SE mobitelima K serije. Dobra vijest je što se bez problema može instalirati i Opera za mobilne telefone koja danas nudi vjerojatno najbolju uslugu pregledavanja web stranica na mobitelima.
Sony Ericsson G502 paket uključuje punjač i handsfree uređaj. Nema memorijske kartice niti USB kabela za povezivanje s računalom kao što je to slučaj sa jačim modelima. Konekciju je moguće ostvariti, osime preko USB-a, i preko Bluetootha, ali u oba slučaja sam korisnik će morati nabaviti potreban hardver. Cijena uređaja je toliko povoljna da će opravdati kupnju Bluetooth adaptera za računalo, a upravo zbog omjera cijene i mogućnosti proričemo ovom mobitelu svjetlu budućnost.
Vezane vijesti
-
Kada nam se dogodi da smo zaboravili četku za rumenilo ili kosu, idealno ju je posuditi od prijateljice kao spas u zadnji čas, ali to može imati i negativne zdravstvene posljedice.
-
Sve što vam treba su andol ili aspirin i dobro ih je imati uza sebe dok hodate prirodom. Ako vas ubode pčela, osa, stršljen, obad ili neki drugi insekt, odmah malo navlažite tabletu i stavite na mjesto uboda.
-
HNK Zadar poziva da i ove godine, 27. ožujka s obilježimo Svjetski dan kazališta. Ovaj put uz domaću uspješnicu, legendarnu komediju Ive Brešana, PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA.
-
Prvi hrvatski održivi muzej, Muzej odbačenih predmeta, autorica Irene Boćkai i Ane Katulić, stiže u Zadar.
Izdvojeno
-
Hrvatski košarkaški reprezentativac Mario Hezonja, kojeg je u srijedu Euroliga kaznila s 8.000 eura zbog "nepoštivanja sudaca", odgovorio je da je ta organizacija hrabra kada treba kažnjavati, a da istovremeno odbija rješavati ozbiljne probleme u europskoj košarci.
-
Kakvo nas vrijeme očekuje danas i sutra u Dalmaciji?
-
Plesni odjel Glazbene škole Blagoje Bersa Zadar poziva vas na predstavu Na krilima baštine, koja će se održati 12. prosinca 2024. godine u 19 sati na pozornici HNK Zadar.
-
U župnoj dvorani župe sv. Anselma u Ninu predstavljena je monografija „Ecclesia Nonensis - O prošlosti Ninske biskupije“ urednika izv. prof. dr. sc. Zdenka Dundovića, u izdanju Sveučilišta u Zadru.
Reci što misliš!