Amandman na rebalans

Glavaš telefonski odlučuje u Saboru

'Kao predsjednik Kluba zastupnika HDSSB-a zvao sam iz dijaspore i dogovorio sa svojim zastupnicima da se uloži taj amandman', potvrdio je Glavaš

Iako je nepravomoćno osuđen za ratni zločin te je pred hrvatskim pravosuđem pobjegao u Hercegovinu, Branimir Glavaš itekako je prisutan, doduše ne fizički, u Saboru.

U ponedjeljak su se svi klubovi zastupnika parlamentarnih stranaka dogovorili da neće podnositi amandmane na novi rebalans Kosoričine vlade, no klub zastupnika Glavaševa HDSSB-a nije pristao na taj dogovor.

Oni će, najavljuju, uložiti amandman na rebalans proračuna kojim će tražiti da se od 800 milijuna kuna rezerviranih za brodogradnju uzme 400 milijuna kuna i prebaci seljacima. Zastupnik Ivan Drmić objašnjava da time žele dati do znanja da insistiraju da Jadranka Kosor održi obećanje koje je dala u pregovorima s mljekarima koji su traktorima blokirali Zagreb.

‘Tada im je obećala novac, ali tog novca u ovom rebalansu nema. Mi ga tražimo’, kaže Drmić. Premda Klub HDSSB-a ističe da ne pristaje na dogovore jer sam planira svoje poteze, njihov ‘veliki šef’ Glavaš to je demantirao i potvrdio da i dalje vuče sve konce.

‘Kao predsjednik Kluba zastupnika HDSSB-a zvao sam iz dijaspore i dogovorio sa svojim zastupnicima da se uloži taj amandman’, potvrdio je Glavaš za Večernji list.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest