
Najmanji je odaziv zabilježen u Zadarskoj županiji
Samo osam posto birača odazvalo se na izbore za članove vijeće i predstavnike nacionalnih manjina u županijama, gradovima i općinama. Izbori su protekli mirno i bez incidenata.
Odaziv na manjinske izbore bio je lošiji nego prije četiri godine, ali u DIP-u i dalje smatraju da bi konačna bilanca mogla pokazati nešto optimističnije brojke. 2007. godine je na manjinske izbore izašlo oko 12 posto birača.
Najveći odaziv do 16 sati zabilježen je u općini Podturen, gdje je čak 53,67 posto birača izašlo na izbor za predstavnika romske manjine.
Najmanji je odaziv zabilježen u Zadarskoj županiji gdje je za za izbor pripadnika slovenske nacionalne manjine glasao samo jedan birač, odnosno 0,41 posto biračkog tijela!
Podaci o konačnom odazivu birača po županijama, gradovima i općinama kao i rezultati izbora bit će poznati sutra.



