
Ako se utvrdi da je novac nije zaveden u poslovnim knjigama Uskok bi dobio ključni dokaz da je HDZ koristio crne fondove za stranačke potrebe
HDZ je navodno svojim članovima od 2003. do 2009. godine isplaćivao dodatke na plaće u gotovini, i upravo zbog toga bi mogao završiti na optuženičkoj klupi. Naime, kako javlja Novi list u istrazi oko Fimi Medije Uskok je tražio da se provede financijsko vještačenje tih gotovinskih isplata kako bi se nedvojbeno utvrdilo jesu li isplaćivane svote evidentirane u dokumentaciji HDZ-a, te jesu li po tim isplatama državi plaćena sva dužna davanja.
List dodaje kako je Branka Pavošević Uskoku tvrdila da te isplate nisu zavedene u službenoj financijskoj dokumentaciji stranke, a navodno je rekla i da joj je Ratko Maček još 2003. godine naložio da u službenoj dokumentaciji smanjeno prikaže potrošnju sredstava za izborne kampanje.
Ako se utvrdi da je novac nije zaveden u poslovnim knjigama Uskok bi dobio ključni dokaz da je HDZ koristio crne fondove za stranačke potrebe.



