
Nakon što je jutros u svim medijima odjeknula vijest o tome da je Božidar Kalmeta nepravomoćno osuđen na više od dvije godine zatvora, očitovao se i zadarski gradonačelnik Šime Erlić:
Primio sam na znanje nepravomoćnu presudu.
Sudski postupak nije gotov i vjerujem kako će biti prilike da gospodin Kalmeta dokaže svoju nevinost u nastavku suđenja.
Božidar Kalmeta je kroz svoj cijeli radni vijek dao nemjerljiv doprinos razvoju Zadra i Zadarske županije i ja sam uvjeren da će se sve okolnosti ovog dugotrajnog postupka do kraja rasvijetliti kroz pravomoćnu sudsku odluku.
Kao čovjeku i stranačkom kolegi pružam mu ljudsku i političku podršku te vjerujem da zaslužuje da se cijeli postupak dovede do kraja uz puno poštivanje svih njegovih prava.


