
U jutarnjem programu Radio Zadra gostovao je gradonačelnik Šime Erlić koji je obećao novo ruho Autobusnog kolodvora i vozni red, bolje i sigurnije gradske plaže, ali i paralelni parking na strani Yachtinga kako bi udovoljio mještanima Puntamike, piše HRT Zadar.
Za početak je gradonačelnik čestitao novoizabranom SDP-ovom čelniku, Erolu Gašiju, nadajući se boljoj komunikaciji sa vrhom te stranke.
– Nama je u principu svejedno tko je na čelu najjače oporbene stranke jer smo fokusirani na gradske probleme, ali se nadamo da se neće ponoviti komunikacijski problemi kao s njegovim prethodnikom.-
Morske teme bile su u središtu upita slušatelja, što je i očekivano, s obzirom da ide ljeto. Tako je dio plaže Kolovare sa strmim rukohvatima i stepenicama te nedostatkom rasvjete dugotrajan problem koji muči građane kao i oštar dio plaže koja se spušta od Yachtinga na Borik.
– Apel ide prema službama koje se brinu za sigurno spuštanje stepenicama do mora. Milijunsko ulaganje u projekt Kolovare, trajno će riješiti i to pitanje. Također će se “nahraniti” i problematični dio plaže Borik.-
RAMPA NA YACHTINGU ZNAČI NAPLAĆIVANJE PARKINGA ALI NE I PLAŽE.
Rampa koja je osvanula kod Yachtinga kao najava plaćanja parkinga pravo je privatnog vlasnika ali ulaz na plažu se neće naplaćivati. Uz to Erlić jamči drugo mjesto za automobile
– Parking za aute ćemo izgraditi u ulici koja ide paralelno od Yachtinga ali prije toga ćemo morati proširiti prilaz sa adekvatnim radovima.-
ŠTEKATI ĆE BITI STAVLJENI POD KONTROLU
Čim prvi turisti pokucaju sa toplijim danima na Poluotoku se pojavi nekontrolirani broj sjedalica i nedopuštena proširenja terasa kafića i restorana što ometa normalan prolaz.
– To ćemo riješiti sa komunalnim službama koje će na terenu imati popis štekata i pratiti kontrolu i nadzor širenja terasa.-
U povodu Dana planeta Zemlje gradonačelnik se uputio put gradskog mosta kako bi dijelio građanima sadnice podsjećajući ih da brinu za zelenilo tako da ga šire, piše HRT Zadar.



