Ministrica obećala
Opačić: Od 1.1. vraćamo punu invalidninu djeci s višestrukim oštećenjima
U Zagrebu je obilježena peta godišnjica djelovanja Pravobraniteljstva za osobe s invaliditetom, jedinog u Europi kojem je na čelu osoba s invaliditetom Anka Slošnjak.
"Čestitke na ovih pet godina rada i truda , skupili ste oko sebe jedan jako dobar tim i svi zajedno ste nam jedan veliki partner", tim je riječima ministrica socijalne politike i mladih Milanka Opačić pohvalila djelovanje pravobraniteljstva, te dodala kako su mnogi projekti koji su otišli u Sabor ove dvije godine, posljedica zajedničkog rada između Ministarstva i Ureda pravobraniteljice.
"Vratili smo prava djeci s višestrukim oštećenjima, u Zakonu o socijalnoj skrbi, koja su ostajala bez pola invalidnine onog trena kada bi kretala u školu. Mi mislimo da je to nepošteno, da je to diskriminatorski i evo od 1.1. sljedeće godine, to pravo je vraćeno i imat će pravo na punu mirovinu", istaknula je Opačić.
Pravobraniteljica za osobe s invaliditetom Anka Slošnjak naglasila je da su unatoč slaboj financijskoj situaciji pokrenuli puno projekata, da je povećana prepoznatljivost potreba osoba s invaliditetom, kako kod institucija, tako i zakonodavno, ali i da je pred njima još puno posla.
"Nastavit će se i dalje kao i do sada, ali s tim da, sve više želimo da budemo što više na terenu s osobama s invaliditetom i zapravo nam je interes da pritisnemo donositelje odluka. Potrebna je mreža ureda, da savjetnici budu što više na terenu i što bliže osobama s invaliditetom", naglasila je Slošnjak.
Dobru suradnju pravobraniteljice i drugih institucija pohvalila je i povjerenica za osobe s invaliditetom u Uredu predsjednika RH Vesna Škulić.
"Imamo jako dobru suradnju, međusobno se možemo osloniti jedni na druge, što je jako bitno. I mislim da bi tako trebale i sve ostale institucije", poručila je Škulić.
I pročelnica Gradskog ureda za socijalnu zaštitu i osoba s invaliditetom Višnja Fortuna, cijeni rad pravobraniteljice, ali je svjesna kako se još puno treba raditi na pravima invalida kako u Zagrebu, tako i u cijeloj Hrvatskoj.
"Oni su sigurno ravnopravni građani grada Zagreba, tako moraju biti i u Hrvatskoj. I ni jedan zakon u Saboru se ne bi smio donijeti, a da na to nema primjedbu, prijedlog ili mišljenje, Ured pravobraniteljice za osobe s invaliditetom. Je li to tako, mislim da nije, ali pravobraniteljica se zato bori, veliki je borac, ne odustaje i to je najvažnije i jako dobro vodi ured", poručuje Fortuna.
Vezane vijesti
-
-
-
Ako lijeva koalicija pobijedi na izborima 11. rujna, delimitirat će porodiljne naknade tako da će se puna plaća isplaćivati osam, a ne kao sada šest mjeseci, najavila je Milanka Opačić u Ozlju.
-
Izdvojeno
-
Postupajući po zaprimljenoj dojavi 39-godišnjeg hrvatskog državljanina da ga je noćas oko 2 sata u ugostiteljskom objektu u Širokoj ulici u Zadru fizički napao 58-godišnji hrvatski državljanin, policijski službenici su izašli na mjesto događaja gdje su postupali s ciljem utvrđivanja svih okolnosti događaja.
-
Dva hrvatska državljanina u dobi od 53 i 51 godinu u trgovini u Bibinjama ovoga četvrtka ukrali su više parfma.
-
Projekt koji prati velebitske pastire od prapovijesti do danas zaokružen je dokumentarnim fotografijama Marka-Lorenza Blaslova!
-
U sklopu cjelogodišnjeg programa obilježavanja 50. godišnjice kluba, KK Aleta Puntamika organizira još jedan događaj sportsko-humanitarnog karaktera.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.