
Treba nam još samo jedna pobjeda za naslov prvaka. Iskreno se nadam da ćemo sve okončati sutra
Nakon što su od Lietuvos Rytasa poraženi u finalu Baltičke lige, košarkaši Žalgirisa imaju šansu uzvratiti na pravi način. I u finalu Play Offa Litvanskog prvenstva igraju ove dvije momčadi. Trenutačni rezultat je 3:2 za Žalgiris, igra se na četiri pobjede, a sljedeću utakmicu momčad Marka Popovića igra sutra u Vilnusu.
eZadar: Ako pobjedite prvaci ste Litve.
Popović: Imamo veliku šansu. Treba nam još samo jedna pobjeda. Iskreno se nadam da ćemo sve okončati sutra.

eZadar: U prethodna dva gostovanja kod Lietuvos Rytasa ste bili izuzetno blizu pobjede.
Popović: U drugoj utakmici finala smo odlično igrali, a na kraju smo poraženi u produžetku. U četvrtoj utakmici, koja se također igrala u Vilnusu, smo opet u finišu imali priliku za pobjedu. No, i nju smo propustili. Mislim da je vrijeme da naplatimo ova dva poraza.
eZadar: I u slučaju pete utakmice imate veće šanse za naslov prvaka nego Lietuvos Rytas. Bili ste više nego uvjerljivi protiv njih u dva domaća finalna susreta.
Popović: Činjenica je da smo bili superiorni u susretima igranim u Kaunasu. Međutim, nikad se ne zna. Bolje je sve riješiti sutra, peta utakmica je ipak rizična bez obzira na to tko je domaćin.

eZadar: U četvrtoj utakmici finala ste ozljedili prst desne ruke. Bilo ja najavljeno da nećete igrati u petoj utakmici, ali ste ipak nastupili, i to uspješno.
Popović: U početku se nije znalo je li prst slomljen ili ne. Kad su doktori ustanovili da nije slomljen dogovor je bio da budem u momčad, ali da ne igram ako to stvarno ne bude neophodno. Do posljednjih deset minuta je sve bilo OK, a onda se Rytas serijom 10-1 nekoliko minuta prije kraja približio na samo četiri koša zaostatka. U takvoj situaciji sam morao nastupiti. Srećom, sve je bilo odlično i pobijedili smo.
eZadar: Kakvo je raspoloženje u Kaunasu?
Popović: Košarka je nacionalni sport u Litvi i ovdje je sad ludnica. Ne mogu se prošetati gradom, ni u miru popiti kavu a da me netko ne zaustavi. A tako je sa svim igračima.
eZadar: Nedavno se u medijima spominjao Tanoka Beard, odnosno njegov problem s Žalgirisovim rasističkim navijačima.
Popović: To nije istina. I ja sam se iznenadio kad sam to vidio. Stvar je u tome da je to izašlo u novinama Lietuvos Rytas, konkurentskim novinama koje nas blate kad god stignu. Ljudi moji, pa Tanoka je legenda Žalgirisa, čovjek koji je ovdje godinama i kojega svi izuzetno cijene. Nema ni govora o rasističkim ispadima protiv njega.
eZadar: Nakon osvojenog Litvanskog prvenstva se, naravno, vraćate u Zadar.
Popović: Točno dva dana nakon što sve završi sam u Zadru. Jedva čekam.
eZadar: Hoćete li i u sljedećoj sezoni igrati u Žalgirisu?
Popović: Kako sada stvari stoje, hoću. Sa Žalgirisom imam ugovor na još jednu sezonu i klub će odlučiti što i kako. Naravno, ako dođe ponuda nekog jačeg kluba ne vjerujem da će mi praviti probleme.

eZadar: Zadar je u odlučujućoj utakmici s Cibonom propustio priliku da osigura startnu jedinicu uoči doigravanja. Koliko to može utjecati na finale, odnosno, može li Zadar do naslova prvaka bez obzira na to.
Popović: Naravno da može. Imati prednost domaćeg parketa u finalu je velika stvar, ali nije presudna. Zadar ima kvalitetnu momčad i može do još jednog naslova prvaka. no, svakako moraju igrati bolje nego na sinošnjoj utakmici.
eZadar: Klupska košarkaška sezona je pri kraju, ali slijede reprezentativne obaveze.
Popović: Ja ću se uvijek odazvati pozivu iz reprezentacije, dok me trebaju. Nedavno sam se čuo s izbornikom Repešom, krećemo u sedmom mjesecu, ali se još uvijek ne zna s kojim igračima. Iskreno se nadam da će Giriček i Vujčić biti u reprezentaciji. S njima smo puno jači, a i nitko neće imati pravo na alibi u slučaju neuspjeha.



