Modni protest

The Rodnik band – “Cod Save The Sea

Otkačeni dizajner, veliki umjetnik i hvaljeni glazbenik Phillip Colbert koji potpisuje modni brend The Rodnik Band na ulicama grada Zagreba organizirao je modnu reviju u obliku prosvjeda koji je dio globalne humanitarne akcije “Cod Save the Sea”.

S megafonom u ruci i hordom prelijepih manekenki odjevenih u “podvodne” kostime krenuo je iz službenog hotela DFWZ-a, hotela Palace, prema Umjetničkom paviljonu, gdje se istodobno održavala izložba “Umjetnost je lijepa” suvremenog umjetnika Ante Rašića.

Njegov protest u Zagrebu koji je nazvao “London Calling Zagreb” nastavak je protesta održanih ispred londonske Buckinghamske palače i u muzeju The National Gallery na Trafalgar Squareu.
“Sve ono što je Phillip zamislio i ostvario u središtu Zagreba dio je velike modne kapanje Dreft FWZ koja se zove “Focus On Fashion”. Cilj je prije svega pažnju usmjeriti na modu, a onda i na poruku koju šalje Phillip – zaustavite krivolov i uništavanje podvodnog svijeta!”, rekla je direktorica Dreft Fashion Weeka Zagreb Sarah Josipović.

The Rodnik Band je i ovoga puta prosvjedom privukao mnogo pažnje, dok je posebno za zagrebačku pistu osmislio i revijalni show! Prvenstveno inspiriran modom, Phillipov brend spoj je umjetnosti, glazbe i mode. Za Dreft Fashion Week Zagreb osmislio je posebnu pjesmu koja je nositelj cijelog koncepta.

“Bilo je mrak, oduševljen sam prelijepim i nasmijanim manekenkama i Zagrepčanima koji su prolazili pored mene i mojeg “podvodnog svijeta”. Zaustavljali smo ljude, promet i uspjeli napraviti zbrku na Zelenom valu. Mnogi su se pitali o čemu se radi, a ja sam im na megafon pričao o svojoj ideji i poruci koju prenosim svijetu”, rekao je Phillip Colbert koji se jako veseli sutrašnoj reviji na DFWZ-u i prvom zagrebačkom koncertu uživo koji će nakon revije održati u u novootvorenom klubu Posh u Teslinoj 7

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest