jeste li znali?
Kako programirati mozak za dijetu
Prvo i osnovno, ključno je držati stres, odnosno kortizol pod kontrolom kako ne biste posegnuli za hranom koja vas tješi i od koje se osjećate bolje
Dijeta je vjerojatno zadnja stvar koja vam je sada na pametni, kad jedva čekate da isprobate sve delicije koje žudite ovih dana... no, na kraju priče opet mora doći vrijeme istine i nova - dijeta.
Upravo zato nutricionistica i psihologinja dr. Ellen Albertson otkrila je korake kojima ćete "reprogramirati mozak za borbu s kilogramima".
Budite suosjećajni prema sebi - dr. Alberston kaže da je suosjećajnost prema sebi još jedan od načina za reprogramiranje mozga za gubitak kilograma jer tako kontroliramo emocije i ne dozvoljavamo osjećajima da prevladaju. Kad bi uspjeh dijete ovisio samo o hrani, ljudi bi u mjesec, dva, tri izgubili kilograme i više nikad na to ne bi morali misliti, a ne bi skakali između raznih dijeta, posrtali i vraćali se
Kontrolirajte stres - ključno je držati stres, odnosno kortizol pod kontrolom kako ne biste posegnuli za hranom koja vas tješi i od koje se osjećate bolje, objašnjava dr. Albertson. Prilagodba ponašanja zapravo je oblik reprogramiranja mozga i priprema na učinkovit gubitak kilograma, kao i zadržavanje tog gubitka, pa je važno ibjegavati ponašanja koja mogu dovesti do posrtaja.
Njegujte svoj mikrobiom - istraživanja su pokazala da zdravi mikrobiom potiče gubitak kilograma, ali i jača imunološki sustav i raspoloženje. Mikrobiom čine svi mikrobi koji žive u tijelu i na njemu, a sastoji se od bakterija, virusa i gljivica. Ti mikroorganizmi nisu samo pasivni, već su važni čimbenici za naše zdravlje.
Uzmite si vremena - kad je dijeta u pitanju, važno je da budete spremni i da se ne forsirate. Reprogramiranje mozga i prilagodba ponašanja treba se odvijati postepeno i polako, ali vjerodostojno kako bi mršavljenje bilo uspješno.
Izdvojeno
-
Juniorska momčad zagrebačke Lokomotive izborila je nastup u šesnaestini finala nogometne Lige prvaka mladih pobijedivši i u uzvratnoj utakmici odigranoj na stadionu u Sesvetama rumunjsku Farul Constantu s 4-1.
-
Šetnja je namijenjena djeci od 4 do 12 godina u pratnji roditelja i održat će se u subotu, 14.12. s sa polaskom u 11.00h od ulazne recepcije NP Paklenica u Starigradu.
-
U župnoj dvorani župe sv. Anselma u Ninu predstavljena je monografija „Ecclesia Nonensis – O prošlosti Ninske biskupije“ urednika izv. prof. dr. sc. Zdenka Dundovića, u izdanju Sveučilišta u Zadru.
-
Odjel za sociologiju poziva na tradicionalni Otvoreni dan sociologije koji se ove godine održava 16. i 17. prosinca u zgradi SEP.
Reci što misliš!