savjeti
Sir vam se brzo pokvari? Vjerojatno ga pogrešno spremate, evo kako je ispravno
Sir je namirnica koja većini ljudi odgovara uz gotovo sva jela, pogotovo zbog različitih okusa i teksture. Od gaude i ementalera pa do paškog, sir se može pronaći u raznim oblicima i okusima.
No, problem kod sira je što se vrlo brzo kvari, pogotovo kada ga ne spremate na ispravan način, prenosi Real Simple.
Evo nekoliko smjernica za pravilno spremanje sira:
Plastična vrećica pomoći će u očuvanju svježine sira, ali ona nije najbolji način za spremanje. Najbolji način spremanja ovisi o vrsti sira. Tvrde i ostarjele sireve najbolje je prvo omotati papirom za pečenje, a zatim staviti u plastičnu vrećicu. Plavi sir i polutvrdi sir mogu se spremiti u plastičnu vrećicu, mekani sir trebao bi se držati u plastičnoj posudi s poklopcem, svježi sir trebao bi ostati u svojem originalnom pakiranju, uz promjenu vode svakih nekoliko dana.
Kakav god da bio, najbolje mjesto za njega je u hladnjaku u ladici gdje se inače drži povrće. Tamo je temperatura hladna i stabilna, bez mnogo promjena, stoga je idealna za namirnice poput sira.
Svaki put nakon što koristite sir, iskoristite novi komad papira za pečenje i plastični omot kako biste sačuvali njegovu svježinu. Vijek trajanja sira također ovisi o vrsti, ali glavno pravilo koje trebate zapamtiti jest – što je sir tvrđi, imat će dulji vijek trajanja.
Za očuvanje od plijesni može vam pomoći malo ulja. Jednostavno namažite sir s malo maslinova ili biljnog ulja te ga spremite u plastičnu posudu s poklopcem. Uvijek možete obrisati ulje papirnatim ručnikom te sir oprati u toploj vodi i bit će spreman za konzumaciju, piše Večernji list.
Izdvojeno
-
Hrvatski premijer Andrej Plenković rekao je u petak u Zagrebu da Hrvatska želi da proces dijaloga između Kosova i Srbije dovede do normalizacije odnosa i međusobnog priznanja, no njegov kosovski kolega Albin Kurti je kazao da je za to potrebna "normalna Srbija", koja trenutno nije "demokratska".
-
„Kao što pomorci, boreći se s valovima, brodom sigurno uplove u porat, tako i CTG aparat, koristeći ultrazvučne valove, pomaže pri sigurnom porodu“; tako je ravnatelj Pomorske škole Zadar, Marin Perinić, sasvim lijepo dočarao još jednu u nizu donacija svoje škole usmjerene prema Općoj bolnici Zadar, točnije Službi za ginekologiju i opstetriciju.
-
Čovjek je ključ uspjeha u turizmu - poruka je akcije "Nasmiješeno sunce" kojom su nagrađeni najuspješniji u ostvarenju protekle turističke sezone.
-
Iz zadarskog rodilišta stiže jedna lijepa vijest; zaključno s jučerašnjim danom brojimo ukupno 1.403 rođene bebe i sasvim ćemo sigurno do konca godine nadmašiti brojku od 1.421 djeteta koliko je rođeno u 2023.
Reci što misliš!