gubi se 6 torbi na 1000 putnika.
Što kada aerodromska prtljaga "odšeta"?
Uzeli ste godišnji odmor, rezervirali smještaj, sjeli na avion, došli na odredište i... Nema je. Prtljage. Vašeg kovčega sa svim potrebnim i nepotrebnim, a što sad?
Gubitak prtljage svakako je jedna od najgorih noćnih mora putnika. Teško je pronaći gori osjećaj nego kad ostanete zadnja osoba na aerodromu i čekate svoju torbu, pa konačno shvatite da ona ne dolazi.
Slično se dogodilo prije nekoliko tjedana na londonskom Gatwicku, kad su mnogi kuferi predviđeni za „ukrcaj“ ostali na tlu, a putnici su poletjeli. Došavši na odredište, teško da su bili sretni, a sve zbog jedne obične greške u sustavu.
Ako prtljaga „nestane“ pri dolasku, to i nije
prestrašna stvar. Potužit ćete se odmah osoblju na aerodromu koje
će elektronički locirati vašu prtljagu i ako je moguće vratiti
je. Naravno, ni ovo nije najzgodnije, ali gubitak kufera punog
prljave robe (naročito ako ste išli na duži put) nije ni blizu
strašan kao gubitak kufera u polasku.
Koliko često prtljaga "odšeta" ?
Istraživanja o gubitku prtljage diljem svijeta pokazuju kako je u 2016. godini 21,6 milijuna torbi ili kufera nepovratno ili privremeno izgubljeno.
Ipak, to su pozitivniji rezultati od onih godinu prije, kad je izgubljeno 2 milijuna komada više, a brojevi kazuju kako se gubi 6 torbi na 1000 putnika. Gledajući situaciju prije 10 godina, riječ je o značajnom poboljšanju, jer je tad bilo 70 posto više izgubljene prtljage.
Još detaljnije istraživanje provedeno među putnicima pokazalo je kako se 85 posto izgubljene prtljage vraća vlasnicima u roku od 48 sati, a sad je cilj tu brojku smanjiti na 36 sati.
Bez brige, od sve izgubljene prtljage, samo 7 posto ih se više nikad ne vrati vlasnicima, pa nećete baš vi biti toliki pehist?
Vezane vijesti
-
Kada budete putovali tijekom ljetnih vrućina na more ili neku drugu destinaciju, važno je da se pripremite unaprijed kako bi lakše podnijeli vožnju tijekom visokih temperatura. Uz to, potrebno je pripremiti i automobil, osobito jer se više problema u vozilu može javiti tijekom vrućina.
-
Sezona je godišnjih odmora, ljudi se spremaju na putovanja, što daleka, što kraća. Kolika god udaljenost do odredišta bila, stručnjaci iz Auto-moto saveza u Srbiji upozoravaju da ne servisirate automobil malo prije putovanja jer se može dogoditi niz loših stvari.
-
Europska komisija (EK) u ponedjeljak je preporučila da se dopusti ulazak u Europsku uniju bez dodatnih restrikcija inozemnim državljanima koji su u potpunosti cijepljeni protiv covida-19 te stižu iz država gdje je epidemiološka situacija povoljna.
-
Opatija i srcoliki otok Galešnjak među najromantičnijim su odredištima u Europi, prema listi koju je objavila organizacija European Best Destination (EBD) i koju je u povodu Valentinova prenio američki časopis Forbes.
Izdvojeno
-
Predsjedničke kandidatkinje Možemo! Ivana Kekin upozorila je u subotu da oko 300 tisuća žena u Hrvatskoj nema svog primarnog ginekologa i nadležni trebaju raditi da se to promjeni, a na upit novinara o svojoj vili u Istri rekla je da je zaradila, doktorica je znanosti, a muž rock zvijezda.
-
Policijski službenici nastavljaju s provođenjem kriminalističkog istraživanja.
-
Dva hrvatska državljanina u dobi od 53 i 51 godinu u trgovini u Bibinjama ovoga četvrtka ukrali su više parfma.
-
Zavezanih ruku i s trakama preko usta ukazali na kršenje životinjskih prava
Reci što misliš!