Istraživanje
Gay muškarci najsretniji u Irskoj
Irska je zemlja u kojoj su gay muškarci najsretniji, pokazalo je istraživanje koje je ispitivalo koliko se homoseksualci dobro (ili loše) osjećaju u zemlji u kojoj žive s obzirom na predrasude društva i reakcije zajednice.
Istraživanje je obuhvatilo 127 zemalja, a pitanja su se odnosila, između ostaloga, i na to koliko se gay muškarci osjećaju prihvaćeni u svojoj zemlji, koliko su slobodni pokazivati svoje osjećaje u javnosti te koliko se susreću s nekim oblikom diskriminacije.
U istraživanju je sudjelovalo 115.000 muškaraca, a indeks sreće podijeljen je u kategorije od 25, što je najniže, do 70. Najniži indeks sreće označen je na karti crvenom bojom koja prelazi u svjetlije nijanse, odnosno narančastu i žutu, kako GH (gay happiness) indeks raste, a zemlje s većim i najvišim indeksom sreće gay muškaraca koji u njima žive označene su zelenim nijansama.
Hrvatska se našla na 59. mjestu, a detaljnu listu možete vidjeti ovdje.Vezane vijesti
-
-
-
Rumunjska bi trebala priznati belgijsko vjenčanje rumunjskoga državljanina i njegova američkog supruga i pustiti ih da žive u zemlji, rekao je pravni zastupnik Europske unije u četvrtak.
-
Irska je kriminalizirala plaćanje seksa donijevši zakon kojemu je cilj obračun s krijumčarima ljudi i zaštita stotina žena uvučenih u prostituciju
Izdvojeno
-
Košarkaši Zadra u susretu su 12. kola regionalne ABA lige kao domaćini rutinski svladali Borac iz Čačka sa 89-67 (21-14, 18-12, 26-18, 24-23).
-
U 12. kolu regionalne AdmiralBet ABA lige košarkaši Zadra večeras su u Krešinom domu pred oko tisuću i pol najvjernijih navijača stigli do pete pobjede. Uvjerljivo su svladali momčad Borca iz Čačka rezultatom 89-67 (21-14, 18-12, 26-18, 24-23).
-
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana planina, a u sklopu manifestacije „Niti života“ sinoć je u Kneževoj palači svečano otvorena izložba "Velebit" renomiranog hrvatskog akademskog slikara Josipa Zankija.
-
Shizofrenija je mentalna bolest od koje obolijeva jedan posto populacije, muškarci najčešće u adolescentskoj dobi, a žene između 23. i 30. godine te je važno na vrijeme prepoznati simptome i započeti terapiju, istaknuto je u srijedu na konferenciji "Shizofrenija 360" u Zagrebu.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.