
Na natječaj je stiglo 542 rada iz Hrvatske, BiH, Slovenije, Srbije, Njemačke i Austrije
Alka Vuica osvojila je nagradu Zvonimir Golob za 2010. godinu, za najljepšu neobjavljenu ljubavnu pjesmu pod nazivom ‘Ti si kriv’.
Nagradu je pjevačici dodijelila Udruga branitelja, invalida i udovica Domovinskog rata Podravke (UBIUDR), prenosi net.hr .
Ove je godine Udruga branitelja iz koprivničke Podravke dodijelila još jednu, posebnu Nagradu Zvonimir Golob – pjesniku i glazbeniku Arsenu Dediću, za iznimne zasluge u hrvatskoj kulturi i šansoni za 2010. godinu.
Ovakvo priznanje ova će Udruga od sada, svake godine, dodjeljivati zaslužnim kulturnim djelatnicima, a Arsen Dedić je ovo priznanje dobio i za dugogodišnju uspješnu suradnju s pjesnikom Zvonimirom Golobom, navodi se u priopćenja UBIUDR-a.
Arsenu Dediću i Alki Vuici nagrade će biti uručene 1. lipnja u Društvu hrvatskih književnika (DHK) u Zagrebu, na obljetnicu smrti pjesnika Zvonimira Goloba, koji je rođen u Koprivnici.
Na natječaj za Nagradu Zvonimir Golob, koji već osmu godinu organizira koprivnička Udruga branitelja, svoje radove poslala su 542 autora iz Hrvatske, BiH, Slovenije, Austrije, Srbije i Njemačke.
Zbog velikog broja pristiglih radova Prosudbeni sud u sastavu: Zlatko Crnković, Josip Palada, Marija Peakić-Mikuljan, Mladen Pavković i Kostadinka Velkovska odlučio je da se, kao i svake godine, prigodnim Priznanjem UBIUDR-a nagradi još pet autora.
Nagradu Zvonimir Golob dosad su dobili: Enes Kišević, Željko Krznarić, Zlatko Tomičić, Duško Gruborović, Stanka Gjurić, Maja Gjerek i Kolinda Vukman.
net.hr/ezd



