
Zadar je prvi hrvatski grad koji je ugostio takozvanu nomadsku oazu
Danas, 27. kolovoza, završio je skup “Ono drugo more” – sjećanja, identitet i archipelogos Nomadskog sveučilišta u suradnji s Odjelom za izobrazbu učitelja i odgojitelja Sveučilišta u Zadru.

Video prezentacijom K 13 umjetnika Zlatka Kopljara u Muzeju antičkog stakla i performansom ” Anarhist Bankar” autora Fernarda Pessoe u bivšem kinu Pobjeda posljednjeg dana skupa završila su predavanja nomadske oaze, inače 11. po redu, koja se bavila refleksijama Mediterana u kontekstu preispitivanja odnosa između prošlosti i suvremenosti u životu na Mediteranu, s posebnim naglaskom na zadarske otoke.
Predavanja i program “Ono drugo more – sjećanja, identitet i archipelogos” proteklog tjedna održavali su se u zgradi Rektorata, Muzeju antičkog stakla, Zadarskom sveučilištu, Arsenalu i Svetom Donatu te je također organiziran izlet s terenskom nastavom na Kornatima.
Zahvaljujući prof. dr. Robertu Bacalji s Odsjeka za izobrazbu učitelja i odgojitelja i akademskom slikaru Josipu Zankiju Zadar je bio prvi hrvatski grad koji je ugostio takozvanu nomadsku oazu.




