Kultura

Novi kampus

Najavljujemo predavanja u sklopu projekta "Dolazak u baštinu"

Najavljujemo predavanja u sklopu projekta

Najavljujemo predavanja koja će se održati u sklopu projekta DOLAZAK U BAŠTINU (20.-28.05.2012): Povijest, mjesto i sjećanje) u organizaciji Sveučilišta u Zadru, Odjela za izobrazbu učitelja i odgojitelja.

24. svibnja u 17 sati

Novi kampus Sveučilišta u Zadru

Hermann Glettler ''Crkva sv. Andrije"

Hermann Glettler je povjesničar umjetnosti, kolekcionar, umjetnik i svećenik. Već dugi niz godina vodi župu Sv. Andrije u Grazu u Austriji, u kojoj je kao kustos kustos realizirao više projekta u medijima suvremenih umjetnosti. Uz same intervencije u crkvi i van nje otac Hermann organizira predavanja, prezentacije i produkciju umjetničkih radova. Sav njegov rad naslanja se na vezu između katoličke crkve i likovnih umjetnosti koja je trajala stoljećima i bila potpuno suprotna tradicionalno nepromjenjivoj bizantskoj estetici ili asketsko ikonoklastičkim protestantskim postulatima.

Predavanje u 18 sati

Novi kampus Sveučilišta u Zadru

Philip Babot ''Šamanizam, performance i suvremena umjetnost"

Philp Babot je umjetnik performance-a i instalacije iz Cardiffa u Walesu. U svojoj umjetnosti istražuje shvaćanje Zen-a između rođenja i smrti. Preko dvadeset godina svoj umjetnički rad provodi i postavlja cijelom Europom, sjevernom Amerikom i dalekim Istokom. Trenutno vrši istraživanje za svoj doktorski rad na temu Šamanizma i performance-a u suvremenoj umjetnosti.

 

 

 

 

Leonida Kovač - „Medusae Resignified"

Petak, 25. svibnja u 17h

Novi kampus Sveučilišta u Zadru

 

Leonida Kovač je teoretičarka umjetnosti, kustosica i predavačica. Diplomirala je arheologiju i povijest umjetnosti na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, gdje je 2007. godine doktorirala. Od 1993. do 2008. radila je kao kustosica u zagrebačkom Muzeju suvremene umjetnosti, a od 2008. na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu drži kolegije povijest umjetnosti, suvremene teorije i umjetnost na prijelazu stoljeća. Uz dugogodišnje aktivno sudjelovanje u Međunarodnoj udruzi likovnih kritičara (AICA), redovito gostuje na mnogim svjetskim umjetničkim akademijama, sveučilištima i konferencijama (Varšava, Budimpešta, Istanbul, London, Malmö).


Dodavanje novih komentara je onemogućeno.