
U protekle tri godine Zaklada je u gotovo stotinjak gradova diljem Hrvatske organizirala 170 akcija prikupljanja uzoraka za Registar
U sklopu međunarodnog simpozija “Peti transfuzijski dani” održan je prvi simpozij Ana Rukavina u Svetom Martinu na Muri. Time su zaokružene trogodišnje aktivnosti Zaklade Ana Rukavina, javlja HTV .
Današnjim simpozijem zaokružujemo cjelinu – možemo reći da je sustav profunkcionirao, prije svega uspostavljanjem Registra dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica, na čelu s pročelnikom dr. Mirandom Mrsićem, rekla je upraviteljica Zaklade Marija Rukavina.
U protekle tri godine Zaklada je u gotovo stotinjak gradova diljem Hrvatske organizirala 170 akcija prikupljanja uzoraka za Registar. Tako je prikupljeno 33 tisuće uzroka, od čega je obrađeno i tipizirano njih 12.575 te poslano u svjetski registar.
Zahvaljujući radu Zaklade i prikupljenim uzorcima, dobili smo i prva dva dobrovoljna darivatelja i spasili smo dva života. To je upravo bila i posljednja Anina želja, prije nego što je otišla, da se počnu spašavati životi i ta njezina želja počela se ostvarivati, rekla je Marija Rukavina.
Osim Registra, jedan od uspjeha je i organizacija javne Banke krvi iz pupkovine, gdje je do sada prikupljeno oko 1000 uzoraka, a obrađeno je i upućeno u svjetski registar njih petstotinjak.



