
Udruge Zelena akcija i Pravo na grad najavili su za 18 sati mirni prosvjed ispred središnjica SDP-a i HDZ-a jer ih smatraju odgovornima za sadašnje stanje u slučaju Varšavska
Zagrebačku Varšavsku ulicu i dalje osiguravaju jake policijske snage. Radova, prosvjednika i izgreda noćas nije bilo. Jutros se očekuje nastavak radova na pristupnoj rampi u podzemnu garažu projekta Cvjetni prolaz, javlja HTV .
Udruge Zelena akcija i Pravo na grad najavili su za 18 sati mirni prosvjed ispred središnjica SDP-a i HDZ-a u Zagrebu jer i jednu i drugu stranku smatraju odgovornom za sadašnje stanje u slučaju Varšavska. Svaka od tih stranaka kontrolira različite institucije u gradu i u državi i suodgovorne su za cijelu situaciju, smatra predsjednik Zelene akcije Tomislav Tomašević.
Sječom drveća jučer su počeli radovi na budućem prilazu podzemnoj garaži. Na zahtjev grada radove je osiguravala policija, a kada su aktivisti Zelene akcije i Prava na grad pokušali omesti radove policija ih je privela. Ukupno je privedeno gotovo 150 ljudi.
Među njima su bili i glumica Urša Raukar i čelnik udruge Pravo na grad Teodor Celakoski. Nakon izlaska iz pritvora, ponovno su se pojavili u Varšavskoj pa su još jedanput uhićeni jer su prekršili mjeru privremene zabrane prilaska toj zagrebačkoj ulici.
HTV/ezd



