Otrovna hrana

EU: Na tisuće tona basmati riže povučeno iz prodaje zbog tragova pesticida

Samo u Njemačkoj s polica je povučeno oko 30 tisuća tona basmati riže, u nastojanjima indijskih trgovaca da izbjegnu kazne

Tisuće tona indijske basmati riže povučene su iz trgovina u EU-u nakon što je privatni laboratorij Unofin u uzorcima utvrdio nedopuštenu količinu pesticida, prenosi HTV

Samo u Njemačkoj s polica je povučeno oko 30 tisuća tona basmati riže, u nastojanjima indijskih trgovaca da izbjegnu kazne.

Udruženje indijskih izvoznika basmati riže brzo je reagiralo, uputivši europskom laboratoriju službeni prigovor u vezi s metodama ispitivanja.

Indijski proizvođači strahuju da će povlačenje riže iz njemačkih trgovina izazvati lančanu reakciju u drugim zemljama, uključujući velike uvoznike u Perzijskom zaljevu. Indija i Pakistan izvoze basmati rižu u cijeli svijet.

Prošle je godine samo iz Indije izvezeno više od 3,2 milijuna tona riže, vrijednih oko 2,2 milijarde eura.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest