Blagdan Svijećnice

Zadarski zaštitnik u Kristu je prepoznao Spasitelja svijeta

Svečano misno slavlje na blagdan Svijećnice – Prikazanja Gospodinova u crkvi Svetoga Šime u Zadru predvodio je upravitelj svetišta, don Josip Lenkić. Uoči svete mise blagoslovljene su svijeće, a potom je započeo svećenički ophod kroz svetište.

Na blagdan Svijećnice katolici se prisjećaju posjeta Josipa i Marije Jeruzalemu, gdje su, posjetivši hram, svojega sina, svega 40 dana starog Isusa, predali Šimunu, pravednom i mudrom starcu, zadarskom zaštitniku, koji je u njemu prepoznao Spasitelja svijeta.

U svojoj propovijedi don Lenkić je govorio o simbolici koju predstavlja svjetlost, slika ljudskog života, koja istovremeno blista i nestaje. ”Svjetlo života ne dolazi s jutrom i kozmičkim suncem, ono koje nama treba jest svjetlo za ispunjenu sadašnjost i budućnost.

U ovozemaljskom životu jedinu istinsku radost možemo tražiti u Bogu. Neka i ove svijeće koje smo upalili budu znak Kristovog osvjetljavanja našeg puta i svjetionik do kojega želimo doći”, kazao je don Lenkić.

Na blagdan Svijećnice, Crkva slavi i Dan posvećenog života. U crkvi Sv. Šime u Zadru, Svečanu Večernju u srijedu je predvodio o. Jozo Milanović. Na njoj su se okupili redovnici, redovnice i osobe posvećenog života te su obnovili svoje redovničke zavjete i posvećenje Bogu.

“Današnji izazovi koji idu uz posvećen život nisu mali i bezazleni. Upravo je to izazov našeg poziva – uvjerljivije svjedočiti kršćansku nadu i radost što smo izabrani”, poručio je zadarski nadbiskup mons. Želimir Puljić u svom dopisu.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest