
Drugi vikend u kolovozu svakako će obilježiti jedna od većih turističlkih smjena. Stigli su nam i Talijani, za brodove iz te zemlje traži se karta više. Promet je pojačan na svim cestama u oba smjera.
Gužve na graničnim prijelazima, prema moru, ali i unutrašnjosti.
“U popodnevnim satima bit će lakše u smjeru mora, to je sigurno, no u smjeru unutrašnjosti bit će sigurno gužve”, rekla je Irena Čačić iz HAK-a.
Velika turistička smjena gostiju i na otocima, no unatoč pojačanom prometu, trajekti voze prema redu plovidbe, kaže koordinator splitske luke Ante Mrvica.
“Ovdje preko trajektne luke može se očekivati čak i od 25 do 30 000 putnika i negdje oko 6000 vozila i dosta je jaki povratak s otoka, tako da možemo reći da je ovo jedna veća smjena gostiju na otocima. Treba napomenuti da su brodovi iz Italije dosta popunjeni, tako da se traži i karta više i može se smatrati da je počeo onaj očekivani ferragosto”, istaknuo je Mrvica.



