
U Zadru je otvoren Počasni konzulat Republike Makedonije. Tim povodom Veleposlanstvo Republike Makedonije i makedonsko Kulturno društvo “Biljana- Zadar” priredilo je svečanost u novim prostorima konzulata u prizemlju Kneževe palače, javlja radio Zadar.
Uz predstavnike gradske i županijske vlasti, svečanosti je nazočila i Daniela Karađozoska, veleposlanica Republike Makedonije u Republici Hrvatskoj. O značenju počasnog konzulata za Makedonce u Zadru, predsjednica društva Mirjana Majić kaže:
” Imamo počasnog konzula dr. Gzima Redžepija.Nadam se da će raditi u vezi onoga što nas Makedonce interesira, o pravnim stvarima u kojima se ne moramo onda obraćati Veleposlanstvu Republike Makedonije u Zagrebu, nego da se obratimo njemu. Zapravo, suradnje mora postojati između njega, našeg zagrebačkog Veleposlanstva i nas Makedonaca općenito. “



