Taj trošak MORH je platio gotovo 2,4 milijuna kuna

Ljubo Ćesić Rojs proglašen krivim: nogometnim klubovima oprostio 3,2 milijuna kuna

Umirovljeni general HV Ljubo Ćesić Rojs nepravomoćno je osuđen zbog zlouporaba iz 1997. i 1998. godine kada je nogometnim klubovima iz Hrvatske i BIH omogućio korištenje vojnih ugostiteljskih i hotelskih objekata te im zatim oprostio dugovanja teška ukupno 3,2 milijuna kuna.

Od toga je najveći dug kluba Hrvatski Dragovoljac koji MORH-u nije morao platiti nešto više od tri milijuna kuna.

U ovom, ponovljenom sudskom procesu, Rojs je oslobođen optužbi za plaćanje logistike, odnosno cigareta, kave i plastičnih čaša pripadnicima 66. pukovnije koji su radili na pripremama za doček Svetog Oca u Hrvatskoj 1998. godine.

Taj trošak MORH je platio gotovo 2,4 milijuna kuna. Presudom je Ćesiću izrečena godina dana zatvora koja je odmah zamijenjena radom za opće dobro tako što će se jedan dan zatvora zamijeniti s dva sata rada za opće dobro.

Ukoliko presuda postane pravomoćna, Ćesić je MORH-u morati vratiti nešto više od 3,2 milijuna kuna nezakonito oproštenih nogometnih kuna.

Novi list

Iz naše mreže
Povezano
551070644_18480404641072831_4172050555468982479_n

Vista @ Trg Petra Zoranića

događaj je prošao
27. studenoga, 20:30 - 23:00
Trg Petra Zoranića, Zadar
elvis

Dj Elvis i Večer filmske glazbe

događaj je prošao
30. studenoga, 20:00 - 22:00
Tržnica Zadar
Zagreb: Grupa Bu?enje koncertom u Kerempuhu promovirala svoj posljednji album

Buđenje na Adventu u Zadru

događaj je prošao
28. studenoga, 21:00 - 23:00
Trg Petra Zoranića, Zadar
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest