
17. listopada 2014. u Gradskoj knjižnici Zadar, ogranak Bili Brig provedena je još jedna kreativno edukativna radionica “Reciklirajmo zajedno” kojom je nastavljena suradnja udruge “Eko – Zadar” i Čistoće d.o.o.
Na radionici su sudjelovali učenici 2.c razreda učiteljice Anamarije Botica iz OŠ “Zadarski otoci”.
Djeca su učila o štetnom utjecaju plastike u okolišu, a u kreativnom dijelu radionice Eko Maca je djecu podučila gdje se što baca. Osim papira, plastike i stakla, čije razdvajanje u posebne spremnike vrlo dobro poznaju, djeca su na radionici od Eko Mace imala priliku doznati što sve ide u smeđi spremnik biootpada, te kako nastaje kompost.
Učenicima su podijeljene brošure o selektivnom razdvajanju otpada “Vodič kroz pravilno odvajanje otpada na području grada Zadra”, slikovnica-bojanka “Praktični savjeti Eko Mace” i po jedna žuta vrećica za PET otpad.
Sljedeća edukativno kreativana radionica “Reciklirajmo zajedno” provest će se u studenom u Gradskoj knjižnici ogranak Arbanasi.



