Sociologija

Izgled zadarske rive ne bi trebalo značajno mijenjati

Izgled zadarske rive ne bi trebalo značajno mijenjati, a planirani sadržaji trebali bi biti u funkciji kvalitetnijega života lokalnog stanovništva.

To su samo neki od zaključaka knjige “Riva kao prostor urbanosti” predstavljene sinoć na zadarskom Sveučilištu, javlja Radio Zadar.

Knjiga je temeljena na znanstvenom istraživanju, a potpisuju je sociologinje Inge Tomić – Koludrović, Željka Tonković i Željka Zdravković.

Iz izlaganja sociologinje Inge Tomić Koludrović:

”Oni koji ne žive na Poluotoku, radikalniji su u traženju promjena u odnosu na one koji žive na Poluotoku, a koji bi htjeli samo sređivanje prostora.

Jedan od primjera je rješavanje prometnih problema Poluotoka preko morske linije, poboljšanja urbane opreme, osvjetljenosti , dakle poboljšanja kvalitete urbane opremljenosti prostora, a ne recimo neke nove gradnje ili neko novo iskorištavanje rive”.

Iz naše mreže
Povezano
brada, brkovi

Društvo psihologa Zadarske županije organizira okrugli stol o mentalnom zdravlju muškaraca

događaj je prošao
27. studenoga, 19:00 - 20:00
Centar za mlade, Zadar
Sveta Luce darivala zadarske mališane

Otvorenje dječjeg Adventa @ Zadarska tržnica

događaj je prošao
30. studenoga, 11:00 - 13:00
Tržnica Zadar
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest