Iz TZ grada Zadra

Uskršnja događanja u Zadru u sklopu PPS projekta HTZ-a – “Hrvatska 365”

Temeljem pozitivnih iskustava u organizaciji prvog “Tuna i Sushi festivala 2015. ” PPS projekta destinacije Zadar u suradnji s Ministarstvom turizma i Veleposlanstvom Japana u RH, destinacija Zadar usuglasila je program uskršnjih blagdana koordinacijom sastanaka Proizvodnih timova i Koordinacijskog odbora PPS destinacije Zadar za turističke proizvode Kultura i Gastronomija.

PPS destinacija Zadar broji mnoge istaknute djelatnike iz turističkih agencija, hotelijerstva, ugostiteljstva, kulturnih institucija, vodiča i ostalih, usko povezanih s turizmom.

PPS koncept HTZ-a podrazumijeva razvoj atraktivne i konkurentne destinacijske ponude, koja izvan glavne turističke sezone nudi privlačne i autentične turističke proizvode te u perspektivi kreira nove motive dolaska.

MANIFESTACIJA: POZDRAV PROLJEĆU I USKRŠNJI ZADARSKI PIJAT

Subota, 4.4. od 10:30 do 13:00 sati

Turistička zajednica grada Zadra i Narodni muzej Zadar u suradnji s profesorom kuharstva Renatom Kraljev i njegovim suradnicima organiziraju radionicu bojanja jaja.

Radionica bojanja jaja održat će se u subotu, dana 4. travnja od 10:00 do 13:00 sati u dvorištu Gradske straže, Etnološkog odjela NMZ-a i dijelom na Narodnom trgu. Na radionici kuhat će se, ukrašavati i dijeliti oko 1000 jaja obojanih prirodnim bojama dobivenim od crvenog luka, špinata i drugog bilja.

Koristimo priliku pozvati sve zainteresirane na sudjelovanje na radionici u pripremi jaja za bojanje, stavljanjem u prozirnu čarapu i ukrašavanjem s različitim biljkama (djetelina, cvijet, grančica, list…). Sva obojana jaja dijelit će segrađanima, turistima i sudionicima radionice kao prigodni poklon povodom Uskrsa.

Istodobno će kostimirane djevojke odjevene u svečane ženske pučke nošnje šetati gradskim ulicama i u tradicionalnim pletenim košarama dijeliti uskršnja jaja.

Turistička zajednica grada Zadra i Udruga zadarskih ugostitelja organiziraju manifestaciju pod nazivom “Uskršnji zadarski pijat” s morskim specijalitetima, koja je predviđenana Forumu od 11:00 do 13:00 sati s ciljem obogaćivanja i podizanja turističke i gastro ponude za vrijeme uskršnjih blagdana.

Manifestacija je humanitarnog karaktera i sav prihod bit će doniran Udruzi slijepih Zadarske županije od prodaje jela po simboličnoj cijeni od 10,00 kuna. Koristimo priliku zahvaliti tvrtkama Velpro i Metro pri donaciji pojedinih namirnica za potrebe organizacije Uskršnjeg zadarskog pijata.

Na navedenom događaju sudjelovat će zadarski restorani:

– restoran Kaštel hotela Bastion
– hotel Mediteran
– hotel & restoran Niko
– Zračna luka
– Kornat
– Pašta & Stvašta
– Pijat
– Malo misto
– Tinel
– konoba Skoblar
– Pet bunara
– Delfin
– Bruschetta

Program će biti obogaćen glazbenim nastupom muške klape Munita i ženske klape Kapric.

Ponedjeljak,6.4. od 10:30 do 13:00 sati

Za uskršnji ponedjeljak, dana 6. travnja u terminu od 10:30 do 13:00 sati na Narodnom trgu predviđen je klapski nastup i nastup KUD-a Sveti Donat.

NAPOMENA: Ukoliko vremenski uvjeti u subotu budu nepogodni, manifestacija Uskršnjeg zadarskog pijata odgodit će se za ponedjeljak, dana 6. travnja od 11:00 do 13:00 sati.

Proizvodni tim Kultura usuglasio je radno vrijeme muzeja za nadolazeće blagdane:

Arheološki muzej:radno vrijeme od 09:00 do 15:00 sati, ulaz u crkve sv. Donata do 17:00 sati (subota, Uskrs, ponedjeljak)

Muzej antičkog stakla:radno vrijeme od 09:00 do 16:00 sati (za Uskrs zatvoren)

Izložba: “Staklarij / Glassarium” Antuna Vrlića

Narodni muzej:

4.4. Subota

Gradska loža: radno vrijeme: 8 – 21 h – Uskrsni sajam knjiga

Gradska straža – Etnološki odjel; radno vrijeme: 9 – 13

Izložba: Etnološke osobitosti sjeverne Dalmacije

Prirodoslovni odjel; radno vrijeme: 9 – 13

Izložba: Leptiri – bašunasti let

5.4. Uskrs

Gradska loža: radno vrijeme: 9 – 13 h – Uskrsni sajam knjiga

Gradska straža – Etnološki odjel; radno vrijeme; 9 – 13

Izložba: Etnološke osobitosti sjeverne Dalmacije

6.4. Uskrsni ponedjeljak

Gradska loža: radno vrijeme: 9 – 21 h – Uskrsni sajam knjiga

Gradska straža – Etnološki odjel; radno vrijeme; 9 – 13

Izložba: Etnološke osobitosti sjeverne Dalmacije

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest