„Marko Novković“
Na Rudinama se otvara novo planinarsko sklonište posvećeno pilotu
Novo planinarsko sklonište nositi će ime po natporučniku Marku Novkoviću, pilotu Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i članu akrobatske grupe Hrvatskog ratnog zrakoplovstva „Krila Oluje“, koji je tragično preminuo 7. svibnja 2020. godine u padu školskog aviona
U subotu 19. travnja 2025. godine svečano će se otvoriti novo planinarsko sklonište „Marko Novković“ na Rudinama. Središnji program svečanog otvorenja planiran je u periodu između 13,00 i 16,00 h.
Ovaj je objekt naslijedilo ulogu nekadašnjeg skloništa na obližnjoj lokaciji na visoravni Rudine, a koje uslijed dotrajalosti već duže vrijeme nije u funkciji.
Na staroj trasi Velebitskog planinarskog puta, ova je točka prilično važna i jedna od onih koja će omogućiti sigurno kretanje u planini, što je jedno od ključnih razloga za podizanje objekta upravo na ovome mjestu.
Novo planinarsko sklonište nositi će ime po natporučniku Marku Novkoviću, pilotu Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i članu akrobatske grupe Hrvatskog ratnog zrakoplovstva „Krila Oluje“, koji je tragično preminuo 7. svibnja 2020. godine u padu školskog aviona kod Biljana Donjih u Zadru.
Marko je bio strastveni planinar i član Planinarskog društva
Paklenica. Stoga su njegovi prijatelji u suradnji s Društvom ovo
sklonište posvetili upravo njemu. Markovo ime, koje će nositi
ovaj objekt, simbol je najljepših vrlina planinarske zajednice te
će biti stalna inspiracija svim korisnicima.
Vezane vijesti
-
25. - 27. 04. 2025. godine, na 50-metarskom bazenu u Berlinu održano je jedno od najznačajnijih međunarodnih plivačkih natjecanja – Berlin Swim Open.
-
U Gradskoj knjižnici Zadar danas od 18h promocija knjige Pere Antičevića: Ljekovito bilje
-
Ove, 2025. godine, navršit će se 582 godine od kada je Pažanin, fra Ivan Tutnić, nakon povratka s hodočasničkog putovanja u Svetu Zemlju, u Pag donio Sveti Trn s Kristove krune, što je danas jedna od najvećih relikvija u gradu Paga, ali i u Hrvatskoj. Procesija sa Svetim Trnom u Pagu je prvi puta održana 1445. godine, a u skladu s papinskom poveljom, procesija se održava 4. svibnja, na dan određen za slavljenje Svetog Trna.
-
Laura Gnjatović iz Zadra, 191 centimetar visoka ljepotica, nova je Miss Universe Hrvatske!
Izdvojeno
-
SC Višnjik obavještava sve posjetitelje velikog koncerta koji će se održati u srijedu 30. svibnja 2025., na kojem nastupaju Grše, Vojko V., Edo Maajka, Miach i Ragazzi, o sljedećem:
-
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana plesa HNK Zadar i Zadarski plesni ansambl pozivaju na plesnu predstavu
-
Prikupljat će se dobrovoljni prilozi, a svi fondovi idu Pučkoj kuhinji sv. Ante Padovanski u Benkovcu. Buvljak traje od 10:00h do 14:00h, a organizira se u sklopu projekta Ritam Kulturizma 2025.
-
Laura Gnjatović iz Zadra, 191 centimetar visoka ljepotica, nova je Miss Universe Hrvatske!
Reci što misliš!