Bioteka ponovo u Zadru
Besplatne znanstvene radionice u park šumi Musapstan
Bioteka dolazi u Zadar i ovog ljeta, po prvi put, provodi dva projekta u sklopu kojih će održati ukupno četiri radionice za osnovnoškolsku djecu s područja Zadra!
Imate li kod kuće malog avanturista, prirodnjaka ili klinca kojeg jedva možete odvojiti od enciklopedije o životinjama i ne znate što biste s njim, pružite mu priliku da otkrije blaga prirode s Biotekom!
Ove godine provode dva projekta:
"Otključaj tajne živog svijeta" sufinanciran sredstvima Zadarske županije te
"AKTIV - obrazovanje djece za okoliš i prirodu" sufinanciran sredstvima Grada Zadra.
Edukacijske aktivnosti oba projekta provode se kroz niz edukativnih, zabavnih i problemski orijentiranih ”uradi sam” aktivnosti na otvorenom.
U četvrtak (5.srpnja) obrađivat će teme poput bioraznolikosti lokalnih biljaka i životinja (koristeći biološku istraživačku opremu (lovke, dalekozore, mreže, lupe, mikroskope…)) dok će u petak (6. srpnja) posebnu pažnju posvetiti interakciji flore, faune i čovjeka te njegovom utjecaju na nastupajuće klimatske promjene.
Edukacija i informiranje u području ublažavanja i prilagodbe klimatskim promjenama obradit će se sukladno posljednjim znanstvenim i stručnim saznanjima o ovoj temi, koristeći problemsko rješavanje kroz timski rad u parovima.
Djeca će osmisliti i samostalno "riješiti" određeni klimatski problem te svoje rješavanje temeljiti na kompleksnim faktorima koji u stvarnosti i utječu na klimatske promjene.
INFORMACIJE O RADIONICAMA
Mjesto odvijanja: Park-šuma Musapstan (ulaz s Jadranske magistrale)
Vrijeme odvijanja:
četvrtak (5. srpnja 2018.) - projekt "Otključaj tajne živog svijeta"
1. radionica - 10:00 - 12 sati
2. radionica - 16:00 - 18 sati
petak (6. srpnja 2018.) - projekt "AKTIV - obrazovanje djece za okoliš i prirodu"
1. radionica - 10:00 - 12 sati
2. radionica - 16:00 - 18 sati
Dobna skupina: 7 – 13 godina (do 25 sudionika po radionici)
Cijena: besplatno
Prijave ispunjavanjem obrasca: https://goo.gl/forms/wF3K43ne5R0fm02m2
NAPOMENE:
Radionice u četvrtak i petak su različite te je moguće sudjelovanje oba dana.
U slučaju kiše, radionice će se svejedno održati. Ponesite kabanicu i prikladnu odjeću i obuću.
Kontakt: petra.peles@bioteka.hr ili 091/19-22-448.
Vezane vijesti
-
Iz zadarske Elektre stiže obavijest o privremenom prekidu u opskrbi električnom energijom zbog radova prema sljedećem rasporedu
-
Grupa glazbenika Strepitz Open Project u četvrtak u Providurovoj palači!
-
Komičari Splicke scene započinju novu sezonu gostovanja u Zadru, a led probija Ante Travizi, koji izvodi svoj stand-up show za sve one koji ga još nisu imali prilike pogledati... ili za one željne reprize!
-
U posjetu Zadarskoj županiji boravili su veleposlanici Japana i Češke, Nj.E. Iso Masato i Nj.E. Milan Hovorka koje je u Domu županije primio župan Božidar Longin sa suradnicima
Izdvojeno
-
Najmanje 20 ljudi poginulo je u utorak nakon što je autobus sletio s nadvožnjaka u blizini Venecije, prenose talijanski mediji.
-
U Zadarskoj županiji otkriven je prvi slučaj afričke svinjske kuge (ASK), i to na divljoj svinji čija je strvina prije desetak dana pronađena na području Lovišta Blatski gaj blizu Bokanjca, potvrdio je predsjednik Lovačkog saveza Zadarske županije Damir Perić.
-
Komičari Splicke scene započinju novu sezonu gostovanja u Zadru, a led probija Ante Travizi, koji izvodi svoj stand-up show za sve one koji ga još nisu imali prilike pogledati... ili za one željne reprize!
-
Bivši Realov napadač Predrag Mijatović rekao je da hrvatski kapetan Luka Modrić ne razmišlja o odlasku iz Real Madrida u siječnju jer je uvjeren da može doprinijeti momčadi, pa će se u iduća tri mjeseca boriti za mjesto u udarnoj postavi.
Reci što misliš!