Događaji

Dugovi

Grad traži iseljenje Radio Paga zbog neplaćanja obveza

Grad traži iseljenje Radio Paga zbog neplaćanja obveza

Od 1997. godine članovi Nadzornog odbora su Borko Oguić, Željko Maržić, Josip Perušić, Radivoj Pastorčić i Rinaldo Bukša, a od tada nijedna promjena nije prijavljena Trgovačkom sudu

Nakon što je državna revizija upozorila Grad Pag kako se nitko ne može bez ugovora i plaćanja najamnine nalaziti u gradskom prostoru otvorilo se pitanje tvrtke "Ragan" u sklopu koje radi Radio Pag.

Naime, tvrtka "Ragan" za gradski prostor koji koristi nema ugovor. Nakon rasprave o tom problemu Gradsko poglavarstvo je izdalo priopćenje za javnost kojeg je potpisao glasnogovornik i član Poglavarstva Boris Palčić, a u kojem stoji: "Tvrtka "Ragan", d.o.o. u sklopu koje radi Radio Pag koristi poslovni prostor površine 100 m2 bez ugovora s Gradom te izbjegava obavezu plaćanja najma.

Prostor u kojem radi Radio Pag u vlasništvu je Grada Paga/Foto:Josip Portada

Koristeći činjenicu što se radi o mediju, uprava "Ragana" želi se prikazati kao žrtva političkog progona ako Grad postupi po zakoni i provede deložaciju zbog neplaćanja zakonskih obaveza. Kako bi se riješio problem, u dva je navrata raspisan natječaj za poslovni prostor kojeg koristi "Ragan", a na prvi natječaj se nitko nije javio, a na drugi je "Ragan" podnio ponudu, ali sa znatno manjom cijenom od početne navedene u natječaju zbog čega ponuda nije mogla biti prihvaćena.

U razgovoru s direktoricom "Ragana" smo istakli kako smo spremni priznati ulaganja kako bi se cijena svela na minimum. Zamolili smo direktoricu da se "Ragan" očituje u roku od 20 dana jer ćemo u protivnom smatrati da "Ragan" nije zainteresiran za isti prostor. Od tada su prošla dva mjeseca, a "Ragan" nije poslao očitovanje.

Pokušaj dogovora bio je dodatno motiviran jer su počele špekulacije naših političkih "prijatelja", a potpomognute i od Radio Paga, da ih želimo otjerati. Radio Pag želi imitirati Radio 101 i prikazati sebe kao žrtvu političkog progona. No Radio 101 se opravdano borio za medijske slobode, dok se kod Radio Paga radi o izbjegavanju zakonskih obaveza.

Pitamo se je li razlog izbjegavanja obaveza i prikazivanja sebe kao žrtve to što je direktorica jedan od većinskih vlasnika sa 21,5 posto vlasničkog udjela pa neplaćanjem obaveza ostvaruje sebi protuzakonitu dobit?

Uvidom u dokumentaciju Trgovačkog suda utvrđeno je da u posljednjih 15 godina nisu prijavljene promjene koje su se događale u tvrtki "Ragan", te da nije održana Skupština društva i nije dostavljeno financijsko izvješće Gradu, jednom od najvećih vlasnika.

Od 1997. godine članovi Nadzornog odbora su Borko Oguić, Željko Maržić, Josip Perušić, Radivoj Pastorčić i Rinaldo Bukša, a od tada nijedna promjena nije prijavljena Trgovačkom sudu. Prema članku 439. u svezi s člankom 262. Zakona o trgovačkim društvima i članku 12. točka 9. Pravilnika o upisu u sudski registar direktorica je bila dužna prijaviti svaku promjenu.

Zašto nije po tome postupila i provodila zakon teško je reći. Očito je kako u upravi "Ragana" ne postoji želja za dogovorom, a Poglavarstvo mora provoditi zakon. Gradsko poglavarstvo će upravi "Ragana" poslati dopis kojim će ih obavijestiti da oslobode gradski prostor kako bi Grad mogao njime dalje raspolagati. Grad Pag je prisiljen na takav postupak jer sve ostalo bilo bi kazneno djelo."


Reci što misliš!