Ironija
HDZ-ovac na popisu ratnih zločinaca
U istragu Mrnjavčeve prošlosti uključio se i Županijski odbor SDP-a Sisačko-moslavačke županije, koji je jučer poslijepodne od policije zatražio da provjeri je li Mrnjavac osoba s tjeralice
Anđelko Mrnjavac, dojučerašnji predsjednik Općinskog odbora HDZ-a Općine Gvozd, iz stranke je izbačen nakon što je njegovo ime pronađeno na internetskom popisu ratnih zločinaca.
"Njegovo članstvo je odlukom nadležnih tijela stranke, zbog nanošenja političke štete HDZ-u, izbrisano", izvijestio je jučer predsjednik Županijskog odbora HDZ-a Sisačko-moslavačke županije, Ivan Šantek.
Prije no što su Mrnjavca izbacili iz stranke, zbog njegove "sumnjive prošlosti", Mrnjavac je dužnost predsjednika Općinskog odbora HDZ-a u Gvozdu obnašao dva mjeseca. Do njegova dolaska na tu poziciju, kako je Šantek rekao Jutarnjem listu, vrh sisačkog HDZ-a nikad nije čuo za njega.
Šantek je dodao kako mu je, unatoč tome što mu je bivši predsjednik HDZ-a u Gvozdu, Dragoljub Dizdar, rekao kako je Mrnjavac aktivni član, Hrvat iz BiH, koji obnaša dužnost tajnika te lokalne organizacije, nešto kod Mrnjavca bilo sumnjivo - ostavljao je previše pitanja bez odgovora i šutio je o svojoj ratnoj prošlosti.
Sveznajući Google otkrio šokantne informacije
Mrnjavčeva tajnovitost Šanteka je potaknula na istraživanje. Prvi korak na tom putu je bila internetska pretraga. "Kad sam u tražilicu Google ukucao njegovo ime i prezime, šokirao sam se. Vidio sam da je to ime na popisu traženih osoba, osumnjičenih za ratne zločine", rekao je Šantek Jutarnjem listu.
Ime Anđelka Mrnjavca se nalazi na 131. mjestu popisa zločinaca za kojima Policija Federacije BiH traga. Haški sud Mrnjavca sumnjiči da je bio čuvar u logoru Tarčin kod Hadžića, poznatom po mučenju i likvidiranju Hrvata i Srba, od strane mudžahedina i pripadnika Armije BiH.
Dojučerašnji predsjednik Općinskog odbora HDZ-a Anđelko Mrnjavac pak tvrdi kako, iako je iz Tarčina, on nije osoba s tjeralice, već da je riječ o njegovom imenjaku, s obzirom da se u njegovom kraju "više ljudi zove jednako kao i on".
U istragu Mrnjavčeve prošlosti uključio se i Županijski odbor SDP-a Sisačko-moslavačke županije, koji je jučer poslijepodne od policije zatražio da provjeri je li Mrnjavac osoba s tjeralice.
Vezane vijesti
-
Sudac istrage zagrebačkog Županijskog suda produljio je u petak za mjesec dana istražni zatvor bivšoj ministrici i njezinim suosumnjičenicima u aferi Softver u kojoj ih se sumnjiči da su nezakonitostima s novcem iz EU fondova oštetili EU i RH za 1,8 milijuna eura.
-
Predsjednik SDP-a Peđa Grbin u petak je, nakon glasanja o izvješću DORH-a za 2020. godinu, ocijenio da je glavna državna odvjetnica Zlata Hrvoj Šipek tu instituciju stavila u službu i korist stranke na vlasti,a smatra da je morala otići zbog prikrivanja i govorenja neistina.
-
Ministar pravosuđa i uprave Ivan Malenica ustvrdio je u četvrtak da HDZ nije osuđen za korupciju, nije zločinačka ni kriminalna organizacija kako u saborskoj raspravi navodi oporba, već se jasno opredijelio za borbu protiv korupcije.
-
Predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković u četvrtak je, nakon brojnih kritika oporbe zbog presude HDZ-u, poručio da i on i stranka nose politički teret sve ove godine, platili su političku cijenu, ali da se ne namjerava ispričati niti preuzeti odgovornost za nešto za što nije kriv.
Izdvojeno
-
Košarkaši Zadra u susretu su 12. kola regionalne ABA lige kao domaćini rutinski svladali Borac iz Čačka sa 89-67 (21-14, 18-12, 26-18, 24-23).
-
U 12. kolu regionalne AdmiralBet ABA lige košarkaši Zadra večeras su u Krešinom domu pred oko tisuću i pol najvjernijih navijača stigli do pete pobjede. Uvjerljivo su svladali momčad Borca iz Čačka rezultatom 89-67 (21-14, 18-12, 26-18, 24-23).
-
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana planina, a u sklopu manifestacije „Niti života“ sinoć je u Kneževoj palači svečano otvorena izložba "Velebit" renomiranog hrvatskog akademskog slikara Josipa Zankija.
-
Shizofrenija je mentalna bolest od koje obolijeva jedan posto populacije, muškarci najčešće u adolescentskoj dobi, a žene između 23. i 30. godine te je važno na vrijeme prepoznati simptome i započeti terapiju, istaknuto je u srijedu na konferenciji "Shizofrenija 360" u Zagrebu.
Reci što misliš!