Slučaj Glavaš
Suđenje Glavašu: Svjedoče Ižaković i Šipoš
Ljepojko Rukelj, koji se osječkim braniteljima pridružio kao snajperist u Prištapskoj bojnoj, prvi je svjedok koji je Glavaša označio kao zapovjednika te vojne formacije
U nastavku suđenja Branimiru Glavašu i ostalima za zločine u Osijeku '91. na klupu za svjedoke sjest će tadašnji zaposlenik u Glavaševom Sekretarijatu za narodnu obranu Krunoslav Ižaković, te još jedan pripadnik tzv. Prištapske bojne Milan Šipoš.
Ljepojko Rukelj, koji se osječkim braniteljima pridružio kao snajperist u Prištapskoj bojnoj, prvi je svjedok koji je Glavaša označio kao zapovjednika te vojne formacije.
Jučer je posvjedočio da je znao za zlostavljanja srpskih civila u garažama Glavaševog SNO i njihovo odvođenje na Dravu. U ljeto '91. jednom je pored premlaćenih zarobljenika vidio Glavaša, sada krunskog svjedoka tužiteljstva Krunoslava Fehira i njegovog oca.
Rukeljov iskaz Glavaševa je obrana proglasila lažnim. Tvrde da je prema vojnoj dokumentaciji, koju navodno posjeduje Glavaš, vidljivo da Rukelj u vrijeme ubojstava uopće nije bio u Osijeku već na terenu u Laslovu.
Vezane vijesti
-
Saborski Odbor za Ustav i Poslovnik nije raspravio ni odlučio je li HDSSB-ov Josip Salapić, s obzirom na broj dobivenih preferencijalnih glasova, mogao u Saboru zamijeniti Branimira Glavaša
-
-
-
Izdvojeno
-
Košarkaši Zadra u susretu su 12. kola regionalne ABA lige kao domaćini rutinski svladali Borac iz Čačka sa 89-67 (21-14, 18-12, 26-18, 24-23).
-
U 12. kolu regionalne AdmiralBet ABA lige košarkaši Zadra večeras su u Krešinom domu pred oko tisuću i pol najvjernijih navijača stigli do pete pobjede. Uvjerljivo su svladali momčad Borca iz Čačka rezultatom 89-67 (21-14, 18-12, 26-18, 24-23).
-
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana planina, a u sklopu manifestacije „Niti života“ sinoć je u Kneževoj palači svečano otvorena izložba "Velebit" renomiranog hrvatskog akademskog slikara Josipa Zankija.
-
Shizofrenija je mentalna bolest od koje obolijeva jedan posto populacije, muškarci najčešće u adolescentskoj dobi, a žene između 23. i 30. godine te je važno na vrijeme prepoznati simptome i započeti terapiju, istaknuto je u srijedu na konferenciji "Shizofrenija 360" u Zagrebu.
Reci što misliš!