Događaji

Tražio pomoć

Horvatinčić nakon nesreće nazvao Davora Jelavića koji mu je izdao dozvole za Varšavsku

Horvatinčić nakon nesreće nazvao Davora Jelavića koji mu je izdao dozvole za Varšavsku

Jelavić je tada zajedno s Horvatinčićem javno pozivao policiju na postupanje prema prosvjednicima koji su ga podsjećali na četnike

Među brojnim osobama koje je kontroverzni poduzetnik Tomislav Horvatinčić panično nazivao na mobitel netom nakon pomorske nesreće kod Primoštena u kojoj su živote izgubili dvoje talijanskih državljana je i pročelnik zagrebačkog Gradskog ureda za izgradnju Davor Jelavić.

Jelavić je za Index potvrdio kako je istina da ga je Horvatinčić nakon nesreće zvao.

"Nazvao me i priopćio mi što se dogodilo, a ja ću dalje govoriti ako budem u prilici da moram nešto reći. To je pod istragom", odgovorio nam je Jelavić ne željevši nam otkriti je li ga Horvatinčić molio za kakvu pomoć.

"On je meni kazao da je na brodu i da čeka policiju", dodao je Davor Jelavić.

Zašto bi čovjek koji je zaradio kaznenu prijavu za izazivanje pomorske nesreće nazivao pročelnika gradskog ureda i u čemu bi mu on mogao pomoći, postaje jasnije nakon naknadnog razgovora s Jelavićem iz kojeg doznajemo da ovaj dvojac gaji prijateljske odnose već 40 godina.

"Ja s Horvatinčićem nisam poznanik, već prijatelj, i ja mislim da kada se prijatelj nađe u nevolji da će uvijek nazvati prijatelja. A naša je stvar o čemu smo razgovarali", kaže nam Jelavić.

Ovo baca i drugo svjetlo i na još neke recentne događaje vezane za Horvatinčićev projekt Cvjetni u središtu hrvatske metropole kojim se, prema ocjenama mnogih, pogodovalo krupnom kapitalu, a ne javnom interesu.

Jelavić je, naime, osoba koja je zaslužna za to što je Horvatinčić dobio privatnu rampu u Varšavskoj ulici uz plan da 12 milijuna kuna, koliko košta njezina izgradnja, plati Grad! Osim što je njome zauzeo veliki dio Varšavske ulice kojom nije bila dozvoljena vožnja, rampa se očekivano pokazala i kao promašaj koji je uzrokovao još veći prometni kaos u centru grada te zakrčivanje uske Gundulićeve ulice.

Grad Zagreb je za potrebe Horvatinčićevog projekta sam sebi izdao lokacijsku dozvolu za gradnju ulazno-silazne rampe u Varšavskoj ulici dužine 70 metara. To je izazvalo brojne negativne reakcije struke, aktivista i drugih građana grada Zagreba koji su u znak prosvjeda izašli na ulicu s ciljem da blokiraju radove na projektu.

Jelavić je tada zajedno s Horvatinčićem javno pozivao policiju na postupanje prema prosvjednicima koji su ga podsjećali na četnike. Policija nikad nije istražila na koji je način Horvatinčić dobio dozvole za sporni projekt koji se malo-pomalo pokazuje očitim promašajem.


Dodavanje novih komentara je onemogućeno.