eZadar / Diadora TV

nakon duge pauze

Plivačima PK Zadar pet odličja na prvenstvu Dalmacije

27. i 28.06.2020. godine na bazenima Poljud u Splitu održano je regionalno prvenstvo Hrvatske za dobne skupine za Regiju 1 a priređivači su bili Splitski klubovi.

Natjecanje je održano u četiri dijela, natjecalo se 278 plivača iz 11 klubova iz Dalmacije.

Svim klubovima ovo je bilo prvo natjecanje nakon pet mjeseci a zbog situacije u kojoj se nalazimo i dalje, za naš klub je od predviđenih 50 natjecatelja nastupilo samo 18 plivača. Od kategorija mlađih kadeta do juniora, predstavljali su nas: Božo Puhalović, Roko Šango, Ivan Šango, Ivan Klanac, Dina Volarević, Lucija Klasić, Leon Patrk, Erik Perović, David Radeka, Lovre Dellavia, Karla Sorić, Luka Barešić, Marcela Lovrović, Matea Grbin, Cvita Knežević, Ivan Puhalović, Dina Viduka i Luka Čikarela.

Do individualnih odličja došli su: junior Božo Puhalović, najuspješniji plivač natjecanja, osvojio je 6 brončanih odličja; po 3 juniorske i 3 seniorske bronce u disciplinama 50m slobodno (24.49), 200m slobodno (2.01.01) i 50m delfin (26.64), ml.junior Roko Šango bio je srebreni ml.junior na 200m leđno (2.16.69), u istoj disciplini bio je brnčani junior i senior; kadet Erik Perović bio je srebreni u disciplini 100m leptir (1:06.73). U štafetnim utrkama juniori su došli do 2 srebra, u juniorskoj i seniorskoj konurenciji Roko Šango, Ivan Šango, Ivan Klanac i Božo Puhalović plivali su 4.19.09 u disciplini 4x100m mješovito.

Od ostalih rezultata, za istaknuti su: kadetski štafetni plasmani (David Radeka, Erik Perović, Luka Barešić i Lovre Dellavia; dva 5.mjesta), individualno: 5. mjesto kadeta Erika Perovića i 6.mjesto kadeta Davida Radeke na 200m delfin, 6. mjesto ml.juniora Ivana Šanga na 50m slobodno, Ivanovo 6. mjesto i 8. mjesto Ivana Klanca na 100m delfin. Kadetkinja Marcela Lovrović bila je 6. na 200m mješovito, 7. na 100m leđno i 10. na 200m leđno, ml.junior Leon Patrk bio je 7. na 200m leđno.

Jedine mlađe kadetkinje koje su predstavljale klub bile su Matea Grbin i Cvita Knežević, plivale su 5. i 6.mjesto na 200m prsno, Matea je bila 7. na 200m mješovito, 8. na 50m prsno, 9. na 100m prsno. Kod ml. kadeta također 2 predstavnika, 5.mjesto na 50m prsno i 8.mjesto na 100m prsno isplivao je Ivan Puhalović a Luka Čikarela bio je 7. na 200m leđno.

Većini plivača ovo je bilo jedino natjecanje na kojem su mogli ostvariti norme za nadolazeće PH u čemu su i uspjeli a PK Zadar posebno razvesele novi “normaši”. U Splitu je to pošlo za rukom kadetu Lovri Dellaviji, nastupom na 100m prsno (1.21.59), 8.mjesto u kadetskoj konkurenciji.

Ekipu su pratili treneri: Željko Olujić, Ivan Karavida i Josipa Nekić.

Plivači nastavljaju sa daljnjim pripremama za državno prvenstvo Hrvatske koje se odvija od 07. do 09. kolovoza u Zagrebu. Prije toga, u srijedu 29.07.2020. najmlađi natjecatelji, početnici, nastupiti će u Splitu na svom glavnom natjecanju - prvenstvu Dalmacije.

Pogledajte prilog Borisa Gnjidića za Diadoru tv.