Ribaru ni traga

Nestali ribar ipak je zvao 112

I dok se već treći dan traga za nestalim 28-godišnjim ribarom iz Sukošana, doznaje se da je nestali ribar kobne noći oko 3 sata ujutro sa svoga mobitela nazvao Centar 112 tražeći pomoć, a službena potraga na moru pokrenuta je tek oko 8:20, javlja RadioZadar .

Tu vijest potvrdio nam je Anto Zelić, pomoćnik ravnatelja i glavni nadzornik Državne službe za zaštitu i spašavanje, a eventualnu odgovornost prebacio je na riječku Središnjicu za spašavanje i traganje na moru.

Inače, još je jučer u nekoliko zadarskih medija otac nesretnoga ribara izjavio da mu je jedan policajac rekao da mu je sin te noći nazvao Centar 112 i prozvao sve odgovorne službe zašto mu pomoć nije poslana odmah i što se dogodilo u komunikacijama između službi od 3:00 do 8:20 kada je pokrenuta potraga.

Pomoćnik ravnatelja i glavni nadzornik Državne službe za zaštitu i spašavanje Anto Zelić također nam je rekao kako tu prestaje njihova nadležnost, a počinje nadležnost Središnjice za spašavanje i traganje na moru.

“Prema našim zvučnim zapisima to je točno, ali odmah nakon poziva obavijestili smo Nacionalnu središnjicu za traganje i spašavanje u Rijeci i daljnja procedura je u njihovoj nadležnosti” – rekao je Anto Zelić.

Podsjećamo, 28-godišnji ribar zaputio se na more iz sukošanske se Zlatne luke u subotu navečer, a posljednji je put viđen oko 2 sata ujutro nedaleko svjetionika. U nedjelju oko 7:15 njegov otac prijavio je policiji nestanak. Nedugo nakon toga jedna ribarica pronašla je napuštenu brodicu kod Ždrelca na otoku Pašmanu, a kako nesretnom ribaru nije bilo ni traga tek oko 8:20 pokrenuta je opsežna potraga na moru.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest