prometni prekršaji
Trojac bez vozačke zajedno ima čak 4.000 prometnih prekršaja
Nakon posljednjih pooštrenja kaznenog zakona, svi su odlučili prestati voziti bez dozvole i prodati svoje automobile
Jovo Mihajlović (51), Zlatko (34) i Josip Pleša (29) iz Bistrinaca nadomak Belišća po policijskoj evidenciji ulaze među deset hrvatskih rekordera po broju prometnih prekršaja.
Nakon posljednjih pooštrenja kaznenog zakona, svi su odlučili prestati voziti bez dozvole i prodati svoje automobile. Jovo Mihajlović vozi od 11. godine. Prema vlastitoj procjeni, učinio je bar 2.000 prometnih prekršaja, no unatoč tome smatra se najboljim vozačem u Slavoniji jer nikada nikoga nije udario autom.
Josip Pleša ne može se sjetiti koliko je puta napravio prekršaj. Zbog vožnje bez vozačke dozvole u zatvoru je proveo više od tri godine, a vozi od svoje 14. godine. Kaže da je polaganje vozačkog ispita bacanje novca, piše 24 sata.
Zlatko Pleša misli da je kažnjen više od 1.000 puta. Vozi od 11. godine, a samo je jednom skrivio nesreću. Do vozačke ionako ne može doći jer je nepismen.
Vezane vijesti
-
Zagrepčanin Tomislav K. koji je protekloga vikenda bio među najtežim prekršiteljima do sada je već 30-ak puta evidentiran zbog raznovrsnih prometnih prekršaja
-
Naša se zemlja u sustav trebala uključiti 19. siječnja 2013. godine, a to još nismo učinili
-
-
Izdvojeno
-
Košarkaši Zadra u susretu su 12. kola regionalne ABA lige kao domaćini rutinski svladali Borac iz Čačka sa 89-67 (21-14, 18-12, 26-18, 24-23).
-
U 12. kolu regionalne AdmiralBet ABA lige košarkaši Zadra večeras su u Krešinom domu pred oko tisuću i pol najvjernijih navijača stigli do pete pobjede. Uvjerljivo su svladali momčad Borca iz Čačka rezultatom 89-67 (21-14, 18-12, 26-18, 24-23).
-
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana planina, a u sklopu manifestacije „Niti života“ sinoć je u Kneževoj palači svečano otvorena izložba "Velebit" renomiranog hrvatskog akademskog slikara Josipa Zankija.
-
Shizofrenija je mentalna bolest od koje obolijeva jedan posto populacije, muškarci najčešće u adolescentskoj dobi, a žene između 23. i 30. godine te je važno na vrijeme prepoznati simptome i započeti terapiju, istaknuto je u srijedu na konferenciji "Shizofrenija 360" u Zagrebu.
Reci što misliš!