poziv opg-ovima

U tijeku prijave za izlaganje na Sajmu “Luka i igara” u Parku prirode Vransko jezero

U organizaciji Javne ustanove Park prirode Vransko jezero, na 4. Sajmu lokalnih poljoprivrednih proizvoda "Luka i igara”, obiteljska poljoprivredna gospodarstva s područja Parka prirode i okolice predstavit će svoje vrijedne proizvode domaćim i stranim posjetiteljima.

Za izlaganje na Sajmu “Luka i igara”, koji će se održati u nedjelju 6. kolovoza 2017. od 18 sati na vidikovcu Kamenjak, prijavili su se već gotovo svi prošlogodišnji izlagači, što dodatno potvrđuje činjenicu dobre organizacije Sajma i zadovoljstva samih izlagača.

Ove godine osiguran je veći broj štandova, stoga iz Parka pozivaju i ostale OPG-ove s područja Parka prirode Vransko jezero i okolice da se prijave za izlaganje i postanu dio ove atraktivne manifestacije.

Za izlaganje i više informacija potrebno se je javiti stručnoj službi Parka prirode na broj 023/383-181 ili osobno u upravu Parka u Biogradu, Kralja Petra Svačića 2.

Sudjelovanje za sve izlagače je besplatno, uz obaveznu prijavu i rezervaciju štanda za izlaganje najkasnije do 31. srpnja 2017.

Sajam “Luka i igara” je izložbeno-prodajnog karaktera, a kroz prigodan program posjetitelji se upoznaju s načinom pripreme i pečenja prisnaca – autohtonog specijaliteta Bukovice i Ravnih kotara i kruha ispod peke, uz degustaciju i bogatu ponudu lokalnih poljoprivrednih proizvoda. Uz prezentaciju i natjecanje u tradicijskoj vještini pletenja rešti luka i kapule, KUD Vrana predstavit će tradicijske plesove i pjesme ovog kraja, izvorno pjevanje i narodna kola.

Zvijezda Sajma svakako je nadaleko poznati i cijenjeni banjevački luk, stoljećima korišten kao začin i lijek vrlo širokog spektra djelovanja, dok će se za dobru atmosferu pobrinuti odlična ekipa iz Škabelin banda.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest