
Kao glavni razlozi navode se ovogodišnji izostanak značajnih prihoda od interne prodaje proizvoda Barru te dobiti od američkog poslovanja Plive
Pliva je u prvom polugodištu ove godine ostvarila 1,7 milijardi kuna manje prihoda i neto gubitak od 102 milijuna kuna u odnosu na isto razdoblje lani, priopćeno je iz kompanije, javlja Vecernji.hr.
Ukupni prihod od 2,29 milijardi kuna manji je 42,6 posto u odnosu na lanjsko polugodište, a kao glavni razlozi navode se ovogodišnji izostanak značajnih prihoda od interne prodaje proizvoda Barru te dobiti od američkog poslovanja Plive. Drastično smanjenje prihoda uzrokovala je i prodaja Plivinih operacija u Italiji i Španjolskoj, koje su prodane u drugoj polovici prošle godine.
Isključujući te učinke na prihod u prvoj polovici 2007., u prvom polugodištu 2008. došlo je do porasta prihoda za otprilike dva posto u usporedbi s prethodnom godinom, ističe se u priopćenju Plive. Za tekuće razdoblje operativna dobit (EBIT) iznosila je negativnih 44,4 milijuna kuna, a neto gubitak 102 milijuna kuna, navodi se u objavi financijskih rezultata Plive za prvu polovicu 2008.
Dodaje se da je kompanija u srpnju dovršila proces ukidanja uvrštenja svojih dionica na Londonskoj burzi, nakon raskida GDR programa u lipnju.



