Plin

Država izgubila kontrolni paket u LNG Adriji

Država je tako izgubila kontrolni paket konzorciju koji bi trebao graditi terminal za ukapljeni plin

Dvije godine Ina, HEP i Plinacro, pokušavale su barem na papiru osnovati zajedničku tvrtku koja bi u projektu gradnje LNG terminala imala 25-postotni udio, ali ta se ideja u četvrtak i službeno raspala.

Vlada je opozvala odluku kojom te tri tvrtke osnivaju društvo LNG Hrvatska, koje je trebalo zastupati interese države i sudjelovati u u izgradnji terminala za ukapljeni prirodni plin na otoku Krku.

Međutim, iz igre je očito ispala Ina koja će se u projekt uključiti sama, a Vlada je HEP-u i Plinacru naložila da osnuju tvrtku koja će u LNG Adriji, konzorciju koji će graditi terminal, sudjelovati s 11 posto. Vlada je svoju odluku u priopćenju objasnila promjenama u energetskom i širem poslovnom okruženju, ali i strateškim i strukturno-vlasničkim odrednicama tih društava, pa iako to nije spomenula očito je riječ o promjenama u Ini.

Država je tako izgubila kontrolni paket konzorciju koji bi trebao graditi terminal za ukapljeni plin.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest