Afera Hypo banka

Haider “zaradio” 45 milijuna eura od posla s hrvatskim nekretninama

Skrivena imovina pokojnog Haidera predmet je interesa istražitelja u Klagenfurtu koji imaju zadatak utvrditi je li on kao lider Koruške primao provizije za kupovine nekretnina i zemljišta koje je u Hrvatskoj obavljala Hypo banka

Jorg Haider skrio je oko 45 milijuna eura na tajnom računu u Lihtenštajnu, a veći dio tog novca čini se da je “zaradio” na mutnim poslovima s nekretninama u Hrvatskoj i to preko Hypo Group Alpe Adria Banke.

Naime, austrijski tjednik Profil u posljednjem broju otkriva kako je skrivena imovina pokojnog Haidera predmet interesa istražitelja u Klagenfurtu koji imaju zadatak utvrditi je li Haider kao lider Koruške primao provizije za kupovine nekretnina i zemljišta koje je u Hrvatskoj obavljala Hypo banka.

Tekst u Profilu posebno je zanimljiv jer spominje i osuđenog umirovljenog generala Vladimira Zagorca. Navodno se na računu u Lihtenštajnu danas nalazi svega pet milijuna eura, dok je ostatak Haider izgubio lošim ulaganjem na financijskom tržištu.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest