
Biofach, najvažniji stručni sajam ekoloških proizvoda na svijetu, u sklopu kojega se održava Vivaness, najveći stručni sajam prirodne kozmetike i wellnessa na svijetu, nedavno je održan u Nürnbergu, a na njemu su svoje proizvode predstavili i zadarski izlagači.
Hrvatski proizvođači na sajmu su sudjelovali u organizaciji Hrvatske gospodarske komore i Ministarstva poljoprivrede.
OPG Babac-Damjanić predstavilo je svoju Zadranima poznatu deliciju ”Šinjorinu smokva”. Svojim atraktivnim dizajnom i kvalitetom, ”Šinjorina” je izazvala pažnju trgovaca iz brojnih zemalja, pa se može očekivati uspostava konkretne suradnje. Jedna staklenka ”Šinjorine smokve” bit će prezentirana u Muzeju džema, koji se osniva u gradu Uzhorod u zapadnoj Ukrajini, a otvorit će se u travnju.
Podsjetimo, OPG Babac-Damjanić nedavno je predstavio svoj novi slatki proizvod, džem ”Šinjorina Dunja”. Treći je to proizvod koji je nastao na tragu uspješnih ”Šinjorina Smokva” i ”Šinjorina Maruška”.
Poljoprivredno gospodarstvo mlade poduzetnice Sandre Babac iz Poljica tako nastavlja s proizvodnjom kvalitete po vlastitoj recepturi i promovira Zadarsku županiju na tržištu. Obitelj Babac Damjanić iz Poljica ponosni je vlasnik zlatne medalje, koju su osvojili na četvrtom festivalu pekmeza, džema i marmelade 2010. godine u Dubrovniku.



