poruka vozačima
Direktor Liburnije smatra da je tražena plaća od 2.300 eura nerealna
Direktor Liburnije Slobodan Erslan uputio je javno otvoreni pismo sindikalnim povjerenicima, predstavnicima većine u Gradskom vijeću i vozačima Liburnije upozoravajući na „kontinuirano iznošene netočnih informacija i manipulacija“, za što optužuje sindikalne povjerenike.
– Molim vas da prestanete koristiti ovo Društvo kao predmet neutemeljenih optužbi i manipulacija. Svjestan nužnosti povećanja plaća svim zaposlenicima Liburnije d.o.o., odmah po preuzimanju dužnosti, unatoč višegodišnjoj blokadi proračuna Grada Zadra, proveo sam detaljnu analizu te iz unutarnjih rezervi Društva ponudio sindikalnim predstavnicima maksimalni mogući iznos povećanja materijalnih prava zaposlenika.
Predložena ponuda obuhvaća povećanje plaća od približno 20 % odmah nakon provedbe nove sistematizacije i potpisivanja novog Kolektivnog ugovora. To bi značilo da bi prosječna neto plaća vozača porasla s trenutnih 1.366,86 EUR na 1.608,60 EUR.
Sindikalni zahtjev da osnovna neto plaća vozača iznosi 1.500,00 EUR (što bi predstavljalo povećanje od 69 %) rezultirao bi time da bi prosječna plaća vozača, uključujući sve dodatke, iznosila 2.303,73 EUR. Nažalost, uz dužno poštovanje svima, takav zahtjev nije realan i unatoč pritiscima i
1. Sindikalnim povjerenicima
Zašto i dalje tvrdite da prosječna plaća vozača Liburniji d.o.o. iznosi cca 900 EUR-a, kada sam vas više puta upoznao s činjenicom da je prosječna neto plaća vozača za veljaču 2025. godine iznosila cca 1.366,86 EUR-a?
Kontinuirano tvrdite da uprava “potkrada i zakida” vozače prilikom obračuna plaća. Ovim putem vas pozivam da javno izložite konkretne podatke o primjerice vozaču koji je obavljao radni zadatak u Vrsima u veljači 2025. godine, uključujući broj efektivnih sati vožnje, obračunatih i plaćenih radnih sati, broj radnih dana u tvrtki i iznos neto plaće za taj mjesec.
2. Predstavnicima većine u Gradskom vijeću
Iznimno me dirnula vaša iskazana empatija prema tvrtki Liburnija d.o.o. Zadar. Iskreno se nadam da ćete svoju zabrinutost i podršku pretvoriti u konkretna djelovanja, a ne u pokušaj skupljanja političkog profita pred kamerama ili ispraznu podršku trenutnim sindikalnim liderima u ovom Društvu.
Pozivam vas da odblokirate proračun Grada Zadra, jer iako nisam političar, svjestan sam da predstavljate većinu u Gradskom vijeću i imate mogućnost djelovanja u tom smislu.
Isto tako vas molim da u izglasanom proračunu Grada Zadra izjednačite subvenciju za Liburniju d.o.o. s onom koju primaju ostali prijevoznici u gradovima diljem Hrvatske, koji obavljaju javni linijski prijevoz putnika, poput Prometa Split, Pula Prometa i Autotroleja Rijeka. Ukoliko to učinite, ovim putem vam obećavam da će nakon izjednačavanja visine subvencije, svi zaposlenici Liburnije d.o.o., uključujući i vozače imati plaću barem 10% višu od zaposlenika tih tvrtki u drugim gradovima.
3. Vozačima Liburnije d.o.o.
Molim vas da preispitate svoju bezrezervnu podršku trenutnim vođama sindikalnih podružnica u našem Društvu. Naime, u razdoblju od 20 dana od mog imenovanja, službeno sam sindikalnim predstavnicima predao prijedlog nove sistematizacije, novog načina obračuna plaća i povećanja plaća svim zaposlenicima u prosječnom iznosu od cca 20%. Bio sam svjestan potrebe za tim povećanjem, unatoč tome što su mi ruke bile “vezane” višegodišnjom blokadom proračuna Grada Zadra, koji je naš većinski vlasnik.
Pozivam vas da još jednom razmislite o podršci ideji sindikalnih predstavnika koji koriste najveće humanitarno događanje u Hrvatskoj, utrku Wings for Life, za političke ucjene i medijsku promociju, a kako bi narušili ugled ovog Društva. Molim vas da ne nasjedate na neistinite manipulacije sindikalnih predstavnika i da svi zajedno podržimo ovaj iznimno važan humanitarni događaj, organizirajući prijevoz svih sudionika i ponosno predstavljajući Liburniju, Grad Zadar i Zadarsku županiju.
Na taj način ćemo osigurati dodatno priznanje i zahvalnost za još jedan profesionalno obavljen zadatak, poručio je Erslan.
Vezane vijesti
-
Na prestižnom grappling turnir ADCC BiH Open koji se održao u Bihaću, u subotu, 17. svibnja 2025. godine, zadarski Checkmate Jiu-jitsu osvojio je tri zlatne i dvije srebrne medalje
-
Hrvatska u nedjelju bira lokalnu predstavničku i izvršnu vlast za iduće četiri godine, a s posebnim zanimanjem politička javnost iščekuje rezultate izbora u tri velika grada: Zagrebu, Rijeci i Splitu.
-
Lino Brozić (KLZ) za ulogu Vlaha u predstavi „Misto di raste Lavandulilili“ nagrađen za najbolje lutkarsko ostvarenje na 32. Festivalu glumca
-
Nedaleko od Zadra, samo 14 kilometara prema sjeveru, postoji mjesto koje izgleda kao iz bajke. Visočane, selo u sastavu Općine Poličnik, i dalje čuva duh prošlih vremena – mir, prirodu i ljude koji vole svoj dom. Dok se mnogi dijelovi obale ubrzano razvijaju i mijenjaju, ovdje se vrijeme usporilo i još ima prostora za priče, djecu i stari običaj da se svakog gosta dočeka s osmijehom.
Izdvojeno
-
Održana je i Radionica smišljanja priča koju je vodio Želimir Periš, višestruko nagrađivani književnik i autor društvenih i zabavnih video igara
-
Ivica Datković dao je ekskluzivni intervju portalu Net.hr u kojem je prvi put progovorio o stvarima iz karijere i života
-
Svaki tjedan Gradska knjižnica Zadar i njezini ogranci nude pregršt sadržaja. Donosimo najavu !
-
Udruga Gong izvijestila je na izborni dan da se najveći broj prijava odnosi na kršenje izborne šutnje, no zabilježili su i slučaj pritiska na članove jedne stranke u Splitsko-dalmatinskoj županiji.
Reci što misliš!