35 katova
U Splitu otvorena najviša zgrada u Hrvatskoj Westgate Tower
Ovaj neboder se sastoji od 35 katova - 28 nadzemnih i šest podzemnih - u kojima će, među ostalim, poslovati Ericsson Nikola Tesla
Najviša zgrada u Hrvatskoj Westgate Tower, visok 135 metara i vrijedan 110 milijuna eura, od danas počinje raditi, priopćila je u ponedjeljak Westgate grupa.
Kako je navedeno, u ovoj zgradi, čiju je gradnju kreditirala Hrvatska banka za obnovu razvoj (HBOR), bit će ukupno više od 1.000 zaposlenika,
Ovaj neboder se sastoji od 35 katova - 28 nadzemnih i šest podzemnih - u kojima će, među ostalim, poslovati Ericsson Nikola Tesla i još niz informatičkih tvrtki, izvijestili u iz Westgate grupe.
Neki katovi, oni gdje će boraviti Ericsson, ostakljeni su blindiranim staklima te su usklađeni s protuterorističkim standardima pošto je riječ o ogromnim bazama podataka i osjetljivom informatičkom poslovanju. Također, zgrada ima i nuklearno sklonište, rekli su u Westgate grupi.
Najvažniji dio poslovanja odnosi se na AC Hotel by Marriott. Riječ je o prvom AC hotelu (brendu iz portfelja Marriott) u Hrvatskoj koji će poslovati na 15 katova i tri podzemne etaže.
Neboder je prošle godine u Londonu osvojio međunarodno priznanje Europen Property Award u kategoriji najboljeg arhitektonskog rješenja visokogradnje komercijalne namjene,
Predstavnik investitora Westgate grupe Josip Komar je izjavio
kako će ovaj neboder u Splitu, oplemeniti lokalnu ekonomiju
i infrastrukturu.
"Kako smo bili u utrci s vremenom u špici sezone, svečano
otvorenje hotela organizirat ćemo u rujnu ili listopadu," rekao
je Komar.
Izdvojeno
-
Kakvo nas vrijeme očekuje danas i sutra u Dalmaciji?
-
Plesni odjel Glazbene škole Blagoje Bersa Zadar poziva vas na predstavu Na krilima baštine, koja će se održati 12. prosinca 2024. godine u 19 sati na pozornici HNK Zadar.
-
U župnoj dvorani župe sv. Anselma u Ninu predstavljena je monografija „Ecclesia Nonensis - O prošlosti Ninske biskupije“ urednika izv. prof. dr. sc. Zdenka Dundovića, u izdanju Sveučilišta u Zadru.
-
Pitanje nošenja vjenčanog prstena daleko je složenije nego što se na prvi pogled čini. Ova naizgled jednostavna tradicija krije bogatu povijest koja seže sve do drevnog Egipta, a današnji običaji razlikuju se diljem svijeta.
Reci što misliš!