Superjahte

Eclipse, nova superjahta Romana Abramoviča

Eclipse će u svojoj utrobi čuvati i podmornicu

Rus Roman Abramovič, vlasnik londonskog Chelseaja, sljedećeg će ljeta na raspolaganju imati novo čudo od jahte pod imenom Eclipse.

Trenutačno se Eclipse izrađuje u luci Hamburga, na istom mjestu gdje je “rođen” i Bismarck, poznati ratni brod u vrijeme strahovlade Adolfa Hitlera.

Što će sve sadržavati Eclipse moglo bi se govoriti o tome kako se i Abramovič priprema za mogući “rat”, jer osim neprobojnih stakala, zaštitnih uređaja i mogućnosti slijetanja dva helikoptera, Eclipse će u svojoj utrobi čuvati podmornicu koja po najavama i služi kao obrana za moguće terorističke napade na jahtu.

Jahta će biti dugačka 167 metara (jedna od najdužih na svijetu), te će cijela posada brojati oko 70 ljudi, od kojih će najviše biti Abramovičevih tjelohranitelja. U javnosti nije poznato koliko milijuna će Abramovič platiti za ovo čudo koje bi se na moru trebalo pojaviti u ljeto 2009. godine.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest